Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto vásárlásnál miért fontos...

Auto vásárlásnál miért fontos hogy törött volt e ha rendesen meg lett csinálva?

Figyelt kérdés

Sose értettem miért vizsgálják a rétegvastagságot egy tizenéves autónál. 150-200 ezer kilóméter után előfordul hogy törve volt, akár parkolásból adódóan, termeszeti katasztrófa miatt( pl letört faág miatt motorháztető csere volt)

Vettem már autót 170 ezer kilóméterrel és már megvolt kicsit horpasztva a csomagtartó de ennek tudatában vettem meg és akkor is megvettem volna ha javitották volna és ezért kicsit drágább de piaci árnak megfelelően.


jún. 2. 02:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

MűhelyPRN adásokban is mindig mondják hogy hát ez és ez az elem fújva volt. Na és? szemmel láthatóan egyezik a szin, nem jött le a lakk, olyan mint a többi része akkor miért baj?

Lehet a hátsó lámpa sem gyári, lehet a trafokat is cserélni kellett valamikor, önindító sem gyári, ezeket mégsem nézik.

jún. 2. 02:55
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Ez csak a csatorna fujja fel ennyire.


Szenzacio hajhaszas.

Annyi unszimpatikus embert meg nem lattam egy helyen.


Torott auto? Az enyem meg GTK-s volt, es akkor mi van?


Az a koceraj olyan arakkal dolgozik, mintha Monacoban lenne a muhely.


Ja, meg carvertical, hat hogyne!

jún. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

A baj pontosan az, hogy rendesen meg van csinálva. Tudom hülyén hangzik, kifejtem.


A probléma az, hogy ha egy autó karambolozik és megsérül az utascella, akkor annak vége van, azt nem lehet úgy javítani, hogy utána megfelelően ellássa a funkcióját. Lehet, hogy úgy néz ki, hogy hibátlan, de nem az. És emiatt pont hátránnyá válik az, ha szépen van helyrepofozva, mert a vevő csak azt látja milyen szép állapotú és nem is gyanakszik rá, hogy sérült az utascella.


Persze az autó maximálisan használható sérült utascellával is, csak egyesek adnak a biztonságra és nekik nem mindegy.

jún. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 L.. István ***** válasza:
85%
Az, hogy nem látszik a törés nyoma még nem jelenti azt, hogy rendesen meg lett csinálva. Ha pl. egy rozsdás vasdarabot lefestesz akkor olyan, mintha nem lenne rozsdás, pedig az!
jún. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Vegyél csak törött autót, jó lesz neked.
jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert nem feltétlen van jól megcsinálva.


#3 Ez nem igaz. Ha helyesen követik a gyártó javítási procedúráját, ugyanolyan biztonságos lesz, mint gyári állapotában volt.

https://www.youtube.com/watch?v=FNO_Wl79ZSg

jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Ismerősöm járt úgy, hogy eladott egy megtört autót, amit elsumákolt és a srác rögtön karambolozott vele. Nem nyílt ki a légzsák.
jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

#6 Elméletben igazad van, gyakorlatban nincs.


1. A gyártó nem publikálja a javítási eljárásokat, kizárólag a márkaszervizek számára.

2. Habár a márkaszervizek számára elérhető, nagyon ritka az a szituáció, amikor alkalmazzák is, mert a márkaszervizben a csere éri meg jobban, nem a javítás.

3. Soha a büdös életben nem találnál olyan lakatost, aki gyári technológiával, gyári előírások szerint, gyártói minőségben dolgozik.


Ergó, 100-ból 100 sérült és javított utascella nem végzi megfelelően a dolgát, baleset esetén nagy kockázatot jelent.

jún. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy, hogy egy faág miatt fényezték a motorháztetőt, vagy egy IFA lebontotta a fél elejét.
jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

#9 Nem mindegy és pont ez a baj, hogy sosem tudhatod.


"Á, csak megkarcolták a fényezést, az lett javítva."


Ja, 3 hónappal korábban Bivalypusztaszakállason roncsderbiztek vele T-72-es tankok ellen.

jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!