Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet motorvezérlő hiba oka?

Lehet motorvezérlő hiba oka?

Figyelt kérdés

Az alany egy 99-es ML W163.

Egyik napról a másikra nem akart beindulni csak nagyon nehezen de aztán mégis sikerült. Nem sokkal rá elment az ereje és elkezdett rángatni a motor illetve az alapjárat is leesett csúnyán de még épp nem állt le. Üzemanyag szivattyú nem rég lett cserélve. Főtengely holtpont jeladó szintén cserélve nem rég. Gondoltam MAF szenzor mert már azt amúgy is jelezte korábban hibának és előfordult előtte is ,hogy nem akart indulni de nem volt gyenge vagy ilyesmi. Illetve kitalálta ,hogy a csomagtartó nem nyilik többé.Kiolvastam megint a kódokat és meglepődtem. Megnéztem és a hengerek járnak amúgy. Itt az eredmény: [link]

Nehezen tudtam kapcsolatot teremteni több felé olvasóval is a kocsi ECU-jával azóta. Nekem furcsa lenne ha hirtelen ennyi "elektronikai" hiba lenne csak úgy a semmiből. Lehet ,hogy az ECU hibásodott meg? Ha igen ,hogy tudnám ezt tesztelni mielőtt veszek egy másikat "potyán".

Köszönöm a tippeket!



máj. 31. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ha ez szerinted sok elektronikai hiba, inkább ne próbálj meg diagnosztizálni.
máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hibakódok alapján égéskimaradások vannak az adott hengerekben. Én kiszedném és beméretném a porlasztókat a helyedben. Plusz leszedni a szívósort és alaposan kitakarítani. Az EGR rendszert is. Majd össze rakni új tömítésekkel. Porlasztófészkeket kipucolni, ha kell kimarni és a porlasztókat új alátéttel összerakni. Izzítógyertyákra is ránéznék milyen állapotban vannak. Plusz írja hibának az üzemanyag szint jeladót is. Meg alul látni a fékpedál kapcsólót is írja hibának.
máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A féklámpát még nem néztem de a szintjelző már amúgy is rossz volt. A csomagtartó ajtó akkor furcsa véletlen lenne?
máj. 31. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!