Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lenne manapság...

Szerintetek lenne manapság igény az olcsó, könnyen javítható, egyszerű, analóg technikájú új autókra, olyanokra gondolok, amik a 90-es évek környékén készültek, ha engedné őket gyártani az EU?

Figyelt kérdés
Sokan szidják a mai autókat, hogy egyrészt milyen drágák, másrészt meg milyen drága rajtuk bármit is javíttatni már, otthon meg nem tudod bütykölni, hacsak nem vagy te is szerelő, rengeteg bennük az elektronika (valami teljesen felesleges, vagy akár bosszantó is tud lenni), én személy szerint hiányolom az új autók palettájáról ezt az egyszerűséget, de szerintem nem csak én vagyok ezzel így.

máj. 30. 15:42
A kérdező szavazást indított:
Ilyen autót vennék újonnan, ha lennének.
Nem hiányolom ezt a korszakot.
11 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Igény biztos lenne, csak épp a mai elöírásoknak kb. semmiben sem felelnének meg.


Kb. euro -5 ös kategória lenne, és csak halálfejes figyelmeztetölobogóva lehetne használni évi 2000 km erejéig.

máj. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az idő múlásával megszépülnek az emlékek.

Anno sokkal több probléma volt az akkori autókkal, motorokkal, mint arra sokan most emlékeznek.

Az is igaz, hogy azokat jó esetben az út mellett állva meg lehetett "bütykölni", de nem minden esetben.

Egy 50 kilométeres utazás során elég jó eséllyel láttál az út szélén álló járművet szerelőket, de a vontatás is sokkal gyakoribb látvány volt, mint manapság, úgy, hogy a gépjárművek száma töredéke volt a mostanihoz képest.

A modern elektronikával szerelt autókat többnyire valóban nem tudod az út mentén megjavítani, de nem is jellemző, hogy tömegesen romlanak mozdulatlanná, az elektronika azt is felügyeli, figyelmeztet.

Bonyolultabb, drágább, de megbízhatóbb lett az autó, a motor, ma már nem jellemző, az, ami régen gyakori eset volt, hogy szinte előjelek nélkül nem indult a motor, vagy menet közben leállt.


Kétlem, hogy lenne számottevő igény a régi technológiára, ha van választási lehetőség, az emberek többségének számít az idő, fontis a tervezhetőség.

máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne igény, nálunk nagyon sokan azt vennék, főleg hogy kb. fél árban lehetne árulni a többihez képest. Ehhez nagyon közel lévőket lehet venni, plusz egy mild hibrid aksival, ami szinte ugyanaz mint régen, csak katalizátorok, egy hibrid aksi stb. csökkenti a fogyasztást és károsanyag kibocsájtást. Pl. Suzuki ilyeneket ad el. Egy emberre nézve nem olyan vészesen sok a különbség kibocsájtásban, viszont nagyon sok az autó és így összességében indiai szint helyett szinte tiszta levegő szerintem eléggé megérős ilyen téren. Többet kell dolgozni az autóért hát igen, sajna, de legalább nem kell megfulladni az utcán.
máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

igen lenne, sőt, egyre jobban térnek vissza a régebbiekre, az újból itt ahol lakom szinte senki se vesz most, állnak a kereskedésekben is...


ma 16:11


csak egy összehasonlitás ár ügyileg. 2 autóm van:

1. Ford Focus 2.0 dízel kombi, 150 lovas, 2020-as, 45ezer km van benne. most jön a normál éves kötelező szervíz, nem vihetem akárhova csak márkaszervízbe. kb 1100 euró lesz. rokonomnak ugyaninnen ford mondeó, gumicserével szintén éves szervíz 1200 euró volt. és mi van akkor egy audi, bmw, mercedes kategóriával...


2. vw golf 6, 1.4 tsi, 122 lovas, 2010-es. komplett szűrőcserék, olajcsere 100 euróból kicserélem itthon...jó igen, tudom láncos... utoljàra 120ezernél volt cserélve, 5 éve. az volt kb 1200 euró. na most, ha évi lebontásba nézem; új autó 5 év alatt szervízköltség: kb 6000 euró, régi autó: 500+1200lánc, kb 1700 euró...na ezért akarok inkabb megszabadulni az újtól. szép, jó, modern, tele olyan elektronikával, aminek a fele se kell. én maradok inkább a réginél.

máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem a Kispolszkira, 2 hétig szerelted, azért hogy utána 2 napig tudjad használni.
máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem drágábbak most az autók, mint régebben, sőt. Ti vagytok szegényebbek.

Az autógyártók azt gyártják, amire igény van, nem hülyék. Most is lehet venni egyszerű, fapados autókat, csakhát senki nem hülye, miért venne fapados autót, ha kicsivel drágábban vehet fullextrásat is...?

máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
5 én meg a bogárra, amiböl van példány ami 6x évesen is megy. Igaz, hogy ezalatt a 90%-át kicserélték már, de kérdem én, hogy egy 5-ös golfhoz honnan fogod beszerezni 20-30 év múlva a mikrokontrollereket, amiket már manapság 20 év után sem biztos, hogy gyártanak?
máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Az autógyártók azt gyártják, amire igény van, nem hülyék."


Meg amit a törvények megengednek, lásd mekkora bukta lett VW diesel botrány, amikor megkerülték az elöírásokat.


"Most is lehet venni egyszerű, fapados autókat, csakhát senki nem hülye, miért venne fapados autót, ha kicsivel drágábban vehet fullextrásat is...?"


Persze, miért is venne a paraszt 10-12 ezer euróért dácsiát, amikor van 70 ezerért 5-ös béemvét is.

Ha 10 ezret 0ssze tudott gyüjtei, akkor már csak 6-szor kell annyit kuporgatnia. :D

máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Isten ments, hogy ilyen szarok kerüljenek vissza az utakra. Inkább azon kellene dolgozni, hogy az autók átlag életkora ne 15+ év legyen.
máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Emlékszem a Kispolszkira"


Apámnak Moszkvicsa volt, az volt a csoda, ha éppen ment. Plusz volt körülbelül még egy Moszkvics a garázsban alkatrészként... :D

máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!