Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb első autónak?

Melyik a legjobb első autónak?

Figyelt kérdés

600k-ig opel Astra G 1.6 16v jó választás első autónak? (Nekem bejön a forma)


Vagy esetleg ez:


Mazda 3/6 autó milyen árban mozognak ahol nem cumi sziget? (2000-2006ig típusban) Max 1misiig kb.


Csak benzinesek. Milyen motorkóddal, melyiknek olcsóbb a fentarthatósága, megbízhatóbb, biztonságosabb.



máj. 24. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Mazdát inkább ne, többinél is jobban rohad.
máj. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A G Astrák is csúnyán rohadnak. Alaposan nézd/nézesd át vásárlás előtt!
máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Bugatti chiron
máj. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban tudnak rohadni az Opelek is, de a Mazdák sokkal jobban. Nekem volt 1997-es F Astrám, közel rozsdamentes 20 évesen, pedig nem is volt garázsban tartva. Mazdából ilyen nem létezik. Az a levegőtől is összerohad.


Szerintem az Astra jó lenne, de ha már G Astra, akkor javaslom, hogy olyat keress, aminek a motorkódja úgy kezdődik, hogy Z16, nem pedig X16. Az X-es széria volt az első generációja az Ecotec motoroknak és nagyon sok gyerekbetegsége volt, nem túl jó motorok. A Z-széria a második generáció, sokkal jobbak. Nyilván hirdetésben ilyet nem írnak, de ha megtetszik egy és felveszed a kapcsolatot az eladóval, kérdezz rá nyugodtan. Vagy ha van ügyfélkapud, kérdezd le a rendszám alapján, ott is kiírja a motorkódot.

máj. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Bármilyen tapasztalatok szívesen fogadok a G astraval kapcsolatban.


Mazda csak forma miatt tetszik arra csak kíváncsi voltam inkább.



600ezer az jó keret az astrara?

Ha elmegyek személyesen a motortérben valahol letudom olvasni a motor kódot? (Teljesen zöldfülű vagyok még 😄)

máj. 25. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én Teslát vennék.
máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek közül csak az Astra.

Ha ennyire vakon vagy és lusta vagy még pár youtube videót is megnézni, vagy elolvasni pár cikket a használt autó vásárlásról, akkor keress egy hozzáértőt, aki átnézi neked.

Kevés a keret, ezétr elsőre fájhat az a pár 10k plusz, de még mindig kevésbé fog, mint ha átvágnak egy gtk autóval

máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 Teljesen jó a G Astra, ha megkapta a karbantartásokat. Ez a legtöbb használt autóval így van. A szerelő általi átvizsgálás megvétel ELŐTT szinte kötelező, ha nem akarsz szívni. Nagyon egyszerű megtudni, hogy melyik motor van benne, a rosszabbra ecotec van írva, a jobbra nincs. Ecotec is lehet jó, ha karban volt tartva. Sajnos itthon nem jellemző a karbantartás. Ha nem szerelő saját autóját, vagy autób@zitól veszed, akkor szinte mindig van valami motorhiba, mert vagy nem cserélteti az olajat, vagy okosabb ő vagy a szerelője a mérnököknél és nem a belevaló olajat rakja bele, mert az olcsóbb vagy az van raktáron szerelőnél. Főleg hogyha egy autót ilyen olcsón(egy autóhoz képest) eladnak, akkor nagy valószínűséggel lesz baja, olyan amit nem éri meg megcsináltatni. A kereskedőket is kerülni kell általában ilyen értékű autóknál, mert a szart adják el a jó áráért lemosva, szépre megcsinálva. Olyan magánszemélytől kell venni, aki valóban ért az autókhoz és szereti is őket. A kínálat közepétől felfele találhatsz jót IS magánszemélytől, alatta meg se próbáld, mind bontószökevény lesz.
máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7


Nem mondhatnám lustának, vezess.hu, totalcar stb oldalakat olvastam sokat. De nagyon vegyesek az ott olvashatóak

máj. 25. 19:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jó az opel,ezek mazdák nagyon rohadnak nem találsz normálisat.
máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!