Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines használtautó vételnél...

Benzines használtautó vételnél meg szokták engedni hogy kivegyük megnézni a gyújtógyertyákat?

Figyelt kérdés
A motor állapotáról jó visszajelzést lehet kapni a gyújtógyertyák égésképéről, plusz a kipufogó belsejének kinézetéből is. Ezeket ellenőrizve lehet tudni, hogy mennyire lett szervizelve és milyen állapotnak örvend a motorja az autónak. Ezt ha nem engedik meg, akkor valamit sumákolnak?
máj. 23. 01:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Eddig csak egy benzines autóm volt, azt is örököltem. Eladásnál nem akarták megnézni a gyertyát. De ha felvetették volna, nem ellenkeztem volna. Nem volt takargatni valóm. Ez egy régi autó volt, nem lett volna nagy kaland kitekerni. Ott figyeltek a gyertyák a hengerfej oldalában. Csak a pipákat kellett lehúzni és kitekerni. Ellenben egy modernebb autónál, ahol trafósotr, mindent előbb le kell bontani, csak a bontogatás, időigénye miatt nem örülnék, de ha valaki ragaszkodik hozzá, nem is zárnám ki.
máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én soha nem álltam neki gyertyát tekergetni, sem vételnél, sem eladásnál. Ha a vevő szeretné, kérjen a helyi szervízben átvizsgálást, ott a saját költségére azt nézet meg amit akar (akár a gyertyát is). 😉 Egy parkolóban random embernek nem is engedném, hogy bármit szerelgessen a verdámon.
máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 krwkco ***** válasza:

"Benzines használtautó vételnél meg szokták engedni hogy kivegyük megnézni a gyújtógyertyákat?"

Mivel ritka az ilyen kérés, nem alakult ki rá "szokás". Egy olyan ember, aki maga is szereli néha az autóját, nagyobb eséllyel engedi meg, mint az, aki szervízbe hordja. Az utóbbi hajlamos azt hinni, hogy minden csavar kitekerése varázslat, amihez csak a hivatásos szerelők értenek.

Viszont egy koros autónál a gyertyák jól be lehetnek gyógyulva. Ráadásul van rá esély, hogy a "hozzáértő" szerelők erőből meghúzták. (Tapasztalat.) Ezért a nem megfelelő gyertyakivételnél, kis valószínűséggel, de beletörhet a gyertya a hengerfejbe.

Emiatt, az még nem ad okot gyanura, ha az eladó nem engedi kitekerni a gyertyákat.

Ha eladnám a 22 éves autómat (nem adom el), és egy komoly vevő kérné, én kivenném neki a gyertyákat. De ez én vagyok. :-)

máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem engedném, mert előfordulhat hogy beletörik. Meg nyomatékra kell húzni.


A legtöbb eladó még egy rendes próbautat sem enged, ami alatt felmelegszik a motor.

máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Nézd töki

Hívtak tegnap 9-en, ma már 4-en hogy néznék az autómat. Nyilván ha te oda akarnál jönni szétszedni, akkor szóba sem állnék veled mert van 13 másik

máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Meg nyomatékra kell húzni."

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy régebbi, akár húszon éves autót hányan hordanak gyertyacserére márkaszervizbe...

Elvileg az olajleeresztőt is nyomatékra kellene húzni. Mégis a garanciális autómnál is azt tapasztalom, hogy a márkaszervizben is "jól van az úgy" módjára csak szimplán érzetre megtépik.

Aki meg otthon megcsinál az autóján egyszerűbb dolgokat (mint jó magam is garanciaidő lejárta után), mint olajcsere, gyertyacsere, annak nem olyan irdatlan költség hosszú távon egy nyomatékkulcs beszerzése.

Ha eladáskor ez lenne a vevő kívánsága és valóban komoly vételi szándék látszana rajta, akkor kivenném neki a gyertyákat. De úgy, hogy én veszem ki, a kezébe adom és miután kigyönyörködte magát benne, én is szerelem vissza. Azt nem engedném, hogy bárki ott elkezdjen kókányolni.

máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megengedem. Miután megvette.
máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha komoly szándékát jelezvén odaad a tag 50-100 eft-ot mint foglaló, akkor mehetünk egy kört és a gyertyát is ki lehet szedni. Nem 4 csavar, mert az egyik autómnál a komplett szívósort meg a trafókat, a másiknál a trafósort kell bontani hozzá, de fél óra alatt meg van összeszereléssel. Ha akarja még kompressziót is mérek neki, csak vigye vagy hagyja nálam a foglalót. :D
máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!