Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékpár vs elektromos roller...

Kerékpár vs elektromos roller stabilitás?

Figyelt kérdés
Vannak elektromos rollerek (Inmotion RS, Kaabo Wolf King GTR), amik tudnak 110 km/h sebességet. Egy MTB geomátriája százszor stabilabb mint egy rolleré, külföldi csoportokban mégis azt látom, hogy elektromos kerékpárral nem ajánlott 40-nél gyorsabban közlekedni, a nagy rollerres csoportokba pedig 40 szokott lenni a minimum sebesség általában.

máj. 20. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés konkrétan?

A bicikli szerintem is stabilabb. Tudsz mibe kapaszkodni, van váz a lábad között is. Egy motor még jobb ilyen szempontból.

A környékünkön van egy 50 körüli fószer. Évek óta valami elektromos gördeszka szerüséggel repeszt. Simán felveszi vele az autók tempóját. Ő mg áll rajta, mindig karba tett kézzel, a kezében szorongatja a távirányítóját. Ha azzal a kis kerékkel nem vesz észre egy úthibát, azonnal bukfencezés lesz a vége. 50-60 km/h-val, mindenféle védősfelszerelés nélkül nem túl egészséges mutatvány.

Nyilván felnőtt ember, ő tudja, a saját felelőssége hol szereté szétkenni az agyvelejét. Én elég sokat motorozok, bringázok is, az autózás mellett. De ilyen lélekvesztőre nem lenne merszem felszállni.

Az elektromos rollerek sem valami jók, abból a zempontból, hoyg sokan a járdán a gyalogosok között cikáznak velük. Akik meg az úttesten az autók között haladnak, sokszor nincs rajtuk lámpa, irányjelző, de még egy bukósisak sem azon aki használja. Nem igazán erre lettek ezek kitalálva.

máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Jó kérdés, hogy mi a kérdés?

A bicikli, és az e-roller is lehet stabil, meg lehet egy lepukkant csotrogány. A gyorsabb rollerek, amik mennek 40-nél jobban, azok nyilván nehezebbek, masszívabbak.

máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MolotovPunk ***** válasza:
45%

És ugyan mi értelme van annak, hogy egy e-roller akár 100-al is tud menni? Kész életveszély. Eredetileg az elektromos rollereket nem száguldozásra találták ki, hanem esetleg arra, hogy elgurulj vele a sarki boltba max 20-al. Normális fejlett országokban már komolyan be lettek szabályozva a nagy rollerek is maximum 20-25 km/h sebességre. Aki 100-al vagy afölött akar száguldozni az használjon inkább motorkerékpárt, persze ahhoz jogosítvány is kell meg ész is. Egyébként a roller a legbalesetveszélyesebb jármű, azok miatt van sok baleset mostanában, bár úgy tűnik hamarosan be lesznek szabályozva Magyarországon is. Stabilitásban én a terep kerékpárra szavazok amúgy, főleg a magyar kátyús utak állapotát elnézve. Én kerékpáron nagyobb biztonságban érzem magam, mint bármilyen kis kerekű e-rolleren.

[link]

máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MolotovPunk ***** válasza:
65%
Egyébként ha már két kerék akkor én is a kerékpárra, vagy motorkerékpárra szavazok!
máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!