Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balesetet okoztam, mire...

Balesetet okoztam, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

ma este robogóval kb~30-as sebességgel neki mentem 1 kivilágítatlan,ittas,és az út közepén közlekedő biciklisnek, a biciklis sokkot kapott,elvitte a mentő,kivizsgálták,de már hazais engedték h semmibaja!!

Énis hibáztam mert nem folyamatosan az utat néztem,de amikorra észre vettem már elkerűlhettelen lett volna az ütközés!!

Mire számíthatok??


2010. okt. 28. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ittas állapotban, kivilágítatlanul nem szabad kerékpárral közlekedni. Alsórendű úton szabad csak tolni.

Szerintem te abszolút nem voltál hibás. A biciklis ha feljelent akkor nem tudom milyen alapon teszi mert szerintem ő volt a hibás főleg ha te ki voltál világítva és volt rajtad bukó.

2010. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát remélem h nemlessz semmi!! :\
2010. okt. 28. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Osztom az első véleményét.Egyértelműena biciklis a hibás! És az utat nézted folyamatosan, csak nem lehetett látni! Nehogy azt mondd bárhol, hogy nem figyeltél oda!
2010. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló helyzet, csak nappal és kiborult elém a biciklis, nekem eltört a kulcscsontom, neki semmi. Én ha beperelném több 100ezer forintot kapnék, de sajnos fater ismeri a csávót. :S:S
2010. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

A 2.al egyet értek.

Ha nem bizonyítható azt is mondhatod h láttad hogy az út szélén ment, de hirtelen eléd került.

Nem ártana biciklire is jogsi. Többnyire én is azzal közlekedem. Bicikliúton egy középkorú asszony nyomja neki és átvág a szembe sávba ahol megyek. Természetesen neki állt feljebb hogy miért nem vigyázok.

2010. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bp1985 ***** válasza:
54%
Kivilágitatlan, az egy dolog. De a megfelelő követési távolság be nem tartásáért téged is elővehetnek. b/m besorolásod 2-őt visszaugrik jövőre, mivel balesetet okoztál, és te voltál a hibás, mivel te mentél hátul.
2010. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Már nem azért, de ha nem látta, mihez képest tartotta volna be a követési távolságot? Amikor nem halad előtted semmi (vagy legalábbis úgy véled), te sem gondolkodsz követési távolságon... vagy hát én nem szoktam :)
2010. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi igaz nem motorral, hanem kocsival ütöttünk el egy részeg biciklist, kicsapta elénk a kormányt mikor előztünk. nem lett semmi baja. nem mentünk gyorsan. A kocsi szélvédője betört. 30ezerből csináltattuk meg. Nekünk és a helyszínelő rendőröknek is egyértelmű volt hogy nem mi vagyunk a hibásak. Jött a végzés, 50ezer forint bírság+ 3hónap jogsibevonás. A részegnek meg 20ezer,csak ittas kerékpározásért mert protekciója volt a helyi rendőrségen. Szánalmas egy rendszer.....

Nem megijeszteni akarlak, de számíts ilyenre is. mi nem számítottunk...

2010. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bp1985 ***** válasza:
100%
"Már nem azért, de ha nem látta," Gondolom van lámpa azon a motoron. Legalábbis az autómon van lámpa. Nekem is volt ilyen, hogy részeg tekert előttem, bár igaz, én az útra figyelek. Szerencsére az elmúlt 7 évbe senkit nem csaptam el, pedig vezettem már pár százezer kilómétert.
2010. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom a kivilágítatlan bicajosokat borzasztóan megbüntetném. Igaz én nem vezethetek kocsit, hanem bicajjal közlekedem, de nekem flottul müködik a két villogóm elől hátul, éppen csak nem szirénázok este. Sőt még felveszem a mellényemet is. De én saját magamszoktamkáromkodni, amikor a sötétben ott eszi a fene előttem a kivilágítatlan bicajosokat. Én nem látom őket, nemhogy az autósok.
2010. okt. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!