Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3, 2007es, indításkor...

Mazda 3, 2007es, indításkor 2mp -ig fémes csörgés a motortérből?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, hogy a hajtáslánc csörög és cserélni kell, szerelő megnézte, azt mondta nem kell szerencsére, szerinte pusztán csak típus jellemző,a lánchajtás csörög míg nem olajozódik meg indítás után. Tényleg így lehet? máskor nincs hangja csak indításkor egy pillanatra.
máj. 3. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van rajta változó szelepvezérlés?
máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom megmondani, nem értek hozzá.
máj. 3. 10:57
 3/7 anonim válasza:
Önindító bendix?
máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"szerelő megnézte, azt mondta nem kell szerencsére, szerinte pusztán csak típus jellemző,a lánchajtás csörög míg nem olajozódik meg indítás után."

Gondolom azt mondta, hogy a vezérműlánc csörög. (A hajtáslánc és lánchajtás az valami egészen más.) Ha a szerelő jól mondta (márpedig ő hallotta a motort), akkor a hidraulikus láncfeszítő lazul meg, ha nincs olajnyomás.

Sok Mazdát szerelnek abban a műhelyben? Én nem értek hozzá, de szerintem semmikor nem lazulhat meg a láncfeszítő. Azért vannak benne mechanikus elemek is. Különben miért ne ugorhatna át a lánc, akár indításkor is? De ha a szerelő megbízhatő és a láncnak mindig volt ilyen hangja, akkor lehet, hogy nem olyan fokú a lazulás, hogy bajt okozzon.

máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4es, igen, valami ilyesmit mondott, a szaki már régi motoros, 30 éve a szakmában van, megbízható, lelkiismeretes, anyós is hozzá járt évekig, ő ajánlotta. azt nem tudom hogy mazdát mennyit javít...
máj. 3. 12:04
 6/7 krwkco ***** válasza:

Akkor feltehetően többet ér a véleménye, mint bárkié itt a gyakorin.

A csörgés nem egy olajcsere vagyis pontosabban olajszűrőcsere után kezdődött?

máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olaj viszkozitás is lehet túl vastag.
máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!