Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig lehetséges...

Mennyi ideig lehetséges meghosszabbítani a lejárt B-kat. Jogsimat?

Figyelt kérdés
Júliusban lejárt a jogosítványom. Van erre valamilyen idő kiszabva, amin belül hosszabbítanom kell? Létezik olyan, hogy ha hosszabb ideig ezt nem teszem meg, akkor újra le kell tennem a jogsit?
2010. okt. 26. 18:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
20:00-nak Hát, szerintem itthon kell meghosszabbíttatnod, mert itteni a jogsid, de ez csak az én véleményem. Még annyit, hogy egyedül az elsősegélynyújtó-tanfolyamot nem kell megismételni, tehát elmélet, műszaki (vagy mi), rutin, forgalmi, ebből ugyanúgy vizsgázni kell, mint aki most megy először.
2010. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Akármi történt akárkivel még egyszer: a jogosítvány tartalmi érvényessége nem évül el. Akár 4, akár 10 éve járt le az orvosi érvényessége(!!) maga a jogosultság megmarad, csak azzal kell "naprakésszé" tenni, hogy igazoljuk, hogy egészségileg alkalmasak vagyunk a vezetésre. Akinek mást mondtak bármelyik hivatalos szervnél, azt félre tájékoztatták!
2010. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
20:20-nak Beszéljük meg, hogy holnap visszanézünk ide, nem tudom mikor lesz lyuk a napomban, de beleszorítom, hogy újra bemegyek, vagy legalább betelefonálok. Megvan az orvosim, nincs rajt semmilyen korlátozás, mégis ez van. Mit kérdezzek, mert nekem ezt a magyarázatot adták: az ismeretek elévülése miatt.
2010. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Rendben.
2010. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20:37 De mit mondjak: hogy ez nem így van? Nem mondhatom, hogy a GYK-n mondták. Ez valahol le van írva? Van ilyen rendelet?
2010. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mikor jössz föl holnap?
2010. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Reggel valamikor 7 körül, nap közben meg sosem tudom előre.
2010. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Reggel megyek haza és akkor megnézem a rendeletet. (Közlekedéssel kapcsolatos a munkám, remélem megtalálom és akkor megírom a pontos adatokat...)
2010. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nagyon megköszönném, nem szeretnék hülyét csinálni magamból, nem szoktam vitázni olyanról, amiben nem vagyok biztos. És nem egy ember volt az irodában, mikor ezt mondták nekem, hogy ez a "szabál". :) Mindenképp visszanézek ide, mielőtt intézkednék. Addig is köszi!
2010. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

21:37-nek.

Szia. Megnéztem a rendeletet, ami szabályozza ezt a kérdést. száma: "35/2000. (XI. 30.) BM rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról." (A rendelet ma is hatályos) Semmiféle időkorlát nincs benne az orvosi érvényesség miatt lejárt vezetői engedély meghosszabbításával kapcsolatban! Ha valaki mást mondana, nyugodtan hivatkozzál erre. Ne hagyd magad, ha valamelyik hivatalos hozzá nem értő újra a 2 évet mondaná, keresd meg a felettesét. Írd majd meg, hogy mit intéztél...

2010. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!