Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Microcar moped-be lehet...

Microcar moped-be lehet gyerekülést rakni?

Figyelt kérdés
A feleségemnek szeretnék egy elrohangálós autót a városban,ezt találtuk szimpatikusnak,Most már csak azt kéne megtudni hogy a 8 hós kisfiunkat gyereküléssel bele lehet e rakni,mert ugye ez 2 személyes autó...nincs hátsó ülés...
2010. okt. 26. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne vedd sértésnek, de a gyermeked életére jobban vigyázhatnál! Ez a Microcar, Aixam...stb. kalap kaka!

Egyébként a KRESZ erről úgy rendelkezik, hogy háttal a vezetőoldali mellé igen.

2010. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.
2010. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem veszem sértésnek,de akkor ennyi erővel bármit teszek veszélyeztetem a gyermekem életét...akár egy mászóka,akár egy kismotorozás,akár a lakásban...bármi bármikor megtörténhet...nem?

Nem veszélyesebb mint annak idején mondjuk egy trabant...és akkor szinta nem is volt más...mégis beleültetett anyánk..nem?

Ezt elbírja a pénztárca...

2010. okt. 26. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből mondom, de a Trabinak sokkal erősebb a vázaszerkezete, mint ennek.

Előbb adnék pillangókést a kisgyerekem kezébe, mont hogy egy ilyenbe tegyem..

Volt már ilyennel haláleset is, egy BMW X5 terepjáró rátolatott és a benneülők meghaltak

2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenki másképp gondolkodik...lehet hogy nektek futja drága autóra és azért írod ezt...én meg télen nem szívesen gyalogolok a gyerekkel...a tömegközlekedést meg kösz,inkább kihagyom...

Azért nem hinném hogy ennyire drasztikus lenne a helyzet hogy csak egy pillangókéssel lehet összeegyeztetni egy ilyen autót...

Te add a gyereked kezébe a kést én meg beleültetem a moped-ba...

Egyébként meg hallottunk már cifrább dolgokat is annál,mint hogy egy BMV rátolat egy másik autóra...

Akkor ennyi erővel tényleg ne csináljak semmit csak üljek itthon és várjam a csodát,mert sok rosszat hall az ember...

De akkor el se engedjem majd a gyereket itthonrol egyedül nehogy történjen vele valami...mondjuk elüti egy autó????

És ha netalán igen az valószínű hogy nem egy moped lesz hanem inkább egy BMV...Ennyi!!!!!

Ezen lehet vitázni napokig a kérdésem nem az volt hogy milyen ez az autó,hanem hogy bele lehet e tenni babaülést...mellesleg ha annyira veszélyes lenne nem is engednék hogy bele lehessen tenni így alap hogy gyerekes szülő nem vesz olyat...!!!!

2010. okt. 27. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálj, amit akarsz, nem az én családom lesz veszélyben, mellesleg Daihatsu Charade-ot, Suzuki Swift-et olcsóbban kapnál mint ilyen szutykot, és még ezek is biztonságosabbak
2010. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!