Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 23 éves gyereknek 4 éves...

23 éves gyereknek 4 éves vezetési tapasztalattal mernétek venni egy M440i modellt?

Figyelt kérdés

Feleségemmel megígértük neki, hogy ha lediplomázik akkor kap egy új autót és mivel a BMW a kedvence, így egy 3-as BMW-ről volt szó, de aztán jött, hogy legyen 4-es.


Mi a 430i-re gondoltunk ami 245 lóerős, ami szerintem bőven elég , még sok is városi vezetésre, de ő most folyamatosan rágja a fülem, hogy a M440i legyen és inkább az egyetemi évek alatt összeszedett pénzéből kipótolja, mivel ~20 millió forint volt a limit részünkről az új autóra. Viszont ezt elég erősnek tartom és kicsit tartok tőle, hogy hülyeséget csinál.. jelenleg az én korábbi autómat vezeti egy 218 lóerős Audi A5-t, szóval most sem olyan gyenge autóval jár, de kicsit túlzásnak érzem a közel 400 lóerőt.


Őszintén megszólva sose nyomtam se a korábbi autóimnak, se a mostaninak, hiába van bennük több lóerő egy átlagos autónál. A korábbi A5-ben is mikor a fiammal utazok akkor éltem át a "leggyorsabb" gyorsításokat..


Elég hajthatatlannak tűnik és nehéz neki megindokolnom, hogy miért is ne ezt az autót vegyük ha a beígért limiten felüli részt a saját félretett pénzéből fizetné.


Én aggódom túl a dolgot és nincs akkora különbség ezen autóknál vagy mivel tudnék felé érvelni?


A segítséget előre is köszönöm!


márc. 11. 15:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsö autonak en valami max 120-150 lovas hasznältat vennek a gyereknek. Tanuljon meg vezetni rajta, ha megtöri akkor megtöri, ha meghuzza, akkor meghuzza. Ha aläteszel egy 400 lovas kordet, azt nem fogja ugy tisztelni, mintha ö dolgozott vola meg erte. Arra nem ugy fog vigyäzni mert nem az ö munkäja es izzadsäga gyümölcse. Ha eldobja, majd apu vesz mäsikat helyette... Fiatalon en is belementem olyan szituäciokba amit ma mär messziröl elkerülök, es ha akkoriban 400 lo van a seggem alatt, akkor mär regen nem elnek...
márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Vedd meg neki nagyobb motorral, egyszer van neki diploma osztója!Ne spórolj rajta! Rossz olvasni azt hogy egy ilyen nevetséges "ajándékkal" kiszúrod a szemét! Nálunk mindneki minimum 50 milliós lakóparki lakást kapott és mellé egy autót, te meg még egy autót se tudsz megvenni? Szegény gyerek költse erre a pénzét?:(
márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11/11 anonim


Köszönöm a választ, nem az első autója, ahogy írtam már az én korábbi autómat vezette 4 éven át. Ez úgy lenne az első autója, hogy újonnan lenne vásárolva neki és nem használtként kapná.


De én is tartok ettől, 20-as éveim elején valószínűleg én is jobban nyomtam volna neki, csak nekem akkoriban nem adatott meg ilyen lehetőség, csak mire már idősebb lettem akkor tudtam megvenni az első "gyorsabb" autómat.

márc. 11. 17:11
 14/18 A kérdező kommentje:

12/13 Lilluci27


Látom te csak kötekedni szeretnél. Sajnálom ha a szüleid neked nem adtak meg semmit, nekem se jutott sok bár nem az akarat hiánya miatt, inkább a pénz hiánya miatt.


Hiába szajkózod ezt a "szegény gyerek" dolgot, látom mire akarsz utalni, hogy sok gyereknek nem vesznek a szülei ilyen drága dolgokat. Ez így van, nekem se vettek.


Kérdezem még egyszer, ha te valaha életedben elérnél valamit és emiatt jobb helyzetbe kerülnél és lennének gyerekeid akkor nem szeretnél nekik megadni normál kereteken belül mindent?

márc. 11. 17:13
 15/18 anonim ***** válasza:
Arra akarok kilyukadni, hogy nevetséges hogy a saját gyermekeden akarsz spórolni... De mindegy, támadj csak, lelked mélyén tudod, hogy igazam van:)
márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15/15 Lilluci27


Eddig nem úgy tűnt mintha erre akartál volna kilyukadni, most változtattál a narratívádon amikor rájöttél, hogy igazam van. Támadni pedig te támadtál, nem én.


De kérlek fejezd is be a válaszolást, mivel nem a kérdésre adtad a választ, csak a zsebemben turkáltál és sértegetni akartál.


Kívánom neked, hogy legyenek majd gyerekeid és kerülj jobb vagy jó helyzetbe és jó életet tudj nekik teremteni.

márc. 11. 17:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Egy 150 lovas kocsi is tud 200al menni, egy 250 lovas meg 250el. Magyarorszägon hogy lehet egy ilyen autot kihasznälni? Mondjuk megkergeti 1x a hungaroringen, meg 1x a zöld pokolban okes (mondjuk en inkäbb berelnek ilyen alkalomra valami erösebb kocsit), de otthon azokra a szar minösegü utakra teljesen fölösleges. Autopälyän a magyar csak a belsö sävban vonatozik 100al, meg akkor is ha külsö üres, a föutak minösege meg kritikän aluliak. Tehät kerdem en, hogy minek a tartsak 400 paripät, ha a magyar viszonyokra meg a 200 is böven sok?
márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartok örökbefogadni? Én a diplomámra azt kaptam, hogy szüleim fizették az ebédet az általam választott étteremben a diplomaosztóm után. Mondjuk az egész életemet ők tették lehetővé, tehát még ezt is túlzásnak tartottam.
márc. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!