Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól tudhatom, hogy...

Mikortól tudhatom, hogy reménytelen eset vagyok (vezetés elsajátításában)?

Figyelt kérdés

Elkezdtem járni vezetni, hogy megszerezzem a jogosítványt. Annyit hozzátennék, hogy egyszer már jártam még 10+ éve (most 30 vagyok), akkor kétszer meghúztak, másodjára már abszolút nem éreztem jogosnak és volt egy kis problémám az oktatóval is, ezt nem részletezném. Lényeg, hogy utána lehetőségem se volt folytatni külföldre utazás miatt, most kezdtem el megint az elejétől.

Azt hittem, hogy "olyan, mint a biciklizés", és emlékeztem, hogy magabiztos voltam a kocsiban már mikor vizsgázni mentem anno.

Most viszont úgy érzem, az alapoktól kezdve kell mindent újratanuljak, nem megy olyan tempóban, mint szerettem volna. Jelenleg 8 órán vagyok túl, amire mondhatjuk, hogy nem sok, viszont még most is lefulladok néha (főleg, ha több mindenre kell egyszerre figyeljek, és bestresszelek). Én ezt nagyon kezdő hibának gondolom és szégyellem magam miatta, ennél sokkal többet vártam el magamtól. Félek, hogy nem fogok megfelelő ütemben fejlődni, vizsgára egyelőre gondolni sem merek...

Jogosan érzem, hogy van okom aggódni, és talán nem tudom megszerezni a jogsit? (vegyük ki azt számításból, hogy 80+ órát vezessek, mert az nevetséges...)

Vagy túl szigorú vagyok magammal?



márc. 11. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Túl szigorú vagy magaddal, ez abszolút normális
Gáz 8. órán még lefulladással küzdeni, intő jel, hogy sosem lesz jogsid
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett 10 évvel ezelőtt kb 40(?) óra rutinod, az semmi. A vezetés olyan, mint a biciklizés, de ha csak a vizsgáig jutottál el, no offense, de erősen kétlem, hogy tudtál vezetni. Sokan elfelejtik, hogy a jogsi nem egy bizonyítvány, hogy tudsz vezetni, hanem egy engedély, amivel igazolod, hogy az elvárt minimum szintet tudod. Ahhoz, hogy valaki rutinosan tudjon vezetni, években mérhető, folyamatos tapasztalat kell.


Szóval az én szememben kb 0-ról kezded újra. Ilyen szempontból 8 óra az kb semmi.

márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen egyetértek veled, ezért nem is írtam úgy, hogy "tudtam vezetni akkor", hanem csak hogy magabiztos voltam a kocsiban, nem gondolkoztam azon, hogy mikor milyen pedált meddig kell nyomjak/tartsak/csúsztassak, csak csináltam. Azt hittem, ez fog a leghamarabb visszajönni, erre pont ez az, amire a leginkább oda kell figyeljek, aztán bumm, le is fulladok.

De persze, nyilván, a rutin hiánya miatt eleve nem lehetne úgy visszarázódni. Lehet, hogy csak túl sokat várok el magamtól.

márc. 11. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az 1-es írja.
márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Rossz az irány, a panaszkodás nem segít..inkább keress egy olyan iskolát, ahol automatával tudnál tanulni...az összes rémálmod elmúlik, és rövid időn belül jogsid is lesz.


ez nem vicc, ez gyakorlat. azt meg ne kérdezd, hogy akkor csak automatát használhatsz? Elvileg igen...és? Senkit nem fog érdekelni, de legalább lesz egy jogsid.

márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem vagy reménytelen, csak rossz lóra ültél..az automata váltós a megoldás. Nincs stressz, csak D oszt taposd. Sosem fullad le.
márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nem ötlött fel bennem az automata váltós kocsi ötlete, de ezzel akkor próbálkoznék, ha már minden kötél szakad. Azért ott még nem tartok.

Nem lehetetlen, hogy ha meglenne a jogsim, akkor is automatát választanék megvételre, de nem akarom magam bekorlátozni ezzel. Hiszen sima jogsival is vezethetek automatát, míg fordítva nem működik.

márc. 11. 18:46
 7/10 anonim válasza:
100%

Nekem a véleményem az, hogy valóban vannak olyan emberkék, akik gépkocsivezetésre alkalmatlannak születtek. Több ilyen barátom is van.

Ők tipikusan azok, akiket nem érdekelnek a járművek, a gépészet, a közlekedés és semmi késztetést nem éreznek afelé, hogy megtanuljanak irányítani a forgalomba egy járművet. Nincs is ezzel gond, nem kell mindenkinek "tudni" vezetni. Azzal sincs baj, ha lefulladsz párszor, vagy ha több gyakorlás kell. Valaki 1 hónap alatt megtanul angolul, mert jó érzéke van hozzá, valaki 10 évig sem tud jól.

Állj lazán a dologhoz, legyen önbizalmad, ne várj el azonnal mindent magadtól. 20 évesen gyorsabban tanul az ember mint 30 évesen.

Hiába szerzel jogsit, mert amikor legeslegelsőnek oktató nélkül kell vezetned, parkolni... akkor rájössz majd, hogy nem a papír számít. Hanem a gyakorlat.

márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En kb 80 oraval, 3 bukassal szereztem jogsit, azota jol belejottem, szoval ne add fel!
márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az hogy 10 éve magabiztos voltál nem várhatod el most is.

Olyan a vezetés mint a biciklizés, de ahhoz viszont előtte kellett volna pár 100 óra vezetés hogy ne felejtsél el mondjuk évek múlva vezetni. Egyértelműen ez akkor még nem volt meg.


Most azzal kell számolnod hogy közel 0 ról indulsz újra.

márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Èn se vagyok egy őstehetség, kb. 70 órát vettem mire sikerült a vizsgàm (2. alkalomból).

És akkor mi van? Nem írjàk bele a jogsiba hogy bénáztam órán jó sokat...úgy voltam vele hogy tart ameddig tart, de csak akkor szeretnék vizsgázni mikor tényleg jól megy, nem akartam közveszélyesen egyedül kikerülni az utakra.

30 órából Pesten szerintem nem lehet amúgy se megcsinálni..

márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!