Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy valaki ne vegye...

Létezik, hogy valaki ne vegye észre, hogy ki akar esni a kocsija kereke?

Figyelt kérdés
Ha valakinek más közlekedők szólnak, hogy a hátsó kerék mintha ki akarna esni (hátsó kerék meghajtású, 2-3 éves autó)az normális? Tényleg nem lehet vezetés közben érezni, hogy az autó ilyenkor másképp mozogna? Mi okozhatja, hogy a kerék nyolcasokat kezd csinálni? Csak hogy tudjam mire figyeljek, ha velem történne.
2009. jan. 4. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizheted is időnként, mielőtt beszállsz.
2009. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:
94%
Ha nincs megfelelően kicentírozva,előfordulhat,hogy bizonyos sebesség elérése fölött érezhető látványosan.Nekem is volt ilyen autóm,hogy 90Km/h alatt nem igen éreztem semmit,csak afölött.-illetve ha kölcsönkocsi,akkor nem ismeri az ember,mert a sajátodnak egy idő után a legapróbb rezdülését,hangját is meghallod,ha valami nem odavaló.
2009. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon is múlik, mennyire tapasztalt vezető. Mikor zöldfülű kezdő voltam, simán végigvezettem 80 km-t defektes, totálra leeresztett jobb hátsó gumival anélkül, hogy feltűnt volna bármi.
2009. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő , tapasztalatlan vezetőként, húsz éve én jártam így egy 18 éves Wartburggal.

Furcsa volt, hogy alacsony sebességnél ringatózik oldalra, de 60 km/h felett nem csinálta.

aztán napok múlva egy biciklist előztem lassan, majd utolért a stoptáblánál, és ő szólt, hogy mindjárt kiesik a jobb hátsó kerekem! :DD


Attól volt, hogy már csak egy keréktartó csavar tartotta, a többi kirohadt..


Ma ez már tuti nem fordulhat elő a mai autóknál..

2009. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat kérdése. Kezdőként az ember még úthibának is betudhatja, ha furcsán mozog az autó. Az átlag emberek gyakran járnak ugyanazokon az útvonalakon, kiismerik őket, és lassan megszokják azokon az autó viselkedését. Így egyből fogod tudni, ha valami nem jó, indokolatlanul félrehúz az autó stb. Hosszabb ismeretlen utakon, autópályára való felhajtás előtt kezdőként ajánlatos megállni, körbejárni, ellenőrizni, hogy minden rendben van-e.
2009. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen a Wartburgoknál vmi oknál fogva ellentétes a menet a forgással így kilazulhat. A legtöbb kocsin viszont forgás közben inkább szorítja mint lazítja.
2009. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szijja. Szerintem csak feltűnik a kocsi tulajdonosának, hogy ki akar esni a kereke.... amúgy meg most tanulok vezetni és most vizsgáztam jármű kezelésiből:) és a kerekeket napi elindulás előtt szemrevételezéssel kell ellenőrizni... ha ezt megtette volna, akkor biztos feltűnt volna neki és nem menet közben szóltak volna rá... ez így nagyon balesetveszélyes.... és felelőtlenség!!!!
2009. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek.

Ha valamelyik első kerék csavarjai lazulnak akkor először is egyre hangosodó erőteljes morgást kezdessz hallani, eőlről, és egyre jobban kezdi rángatni a kezedben a kormányt. A hátsónál a jelenség hanghatása ugyanaz, csak értelemszerűen hátulról, nem rángatja a kormányt, de remegni kezd az autó hátulja.

Egyébként ha rendesen meg vannak húzva a kerékcsavarok (nem agyontépve mert szétrepedhet a felniben a kónusz) akkor soha nem lazulnak meg.

Utólsónak.

Szemrevételezéssel hogyan látja meg pl a dísztárcsán keresztül, hogy lazák a kerékcsavarok? Hacsak nincs röntgen szeme mint a szupermennek.

2010. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!