Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik verzió a jobb szerintetek?

Melyik verzió a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Melyik verzió a jobb szerintetek?



Szóval egy 20 éves öreg autóról van szó, sima benzines szívó. A lényeg 10 hónapja áll most márciusban fel akarom támasztani. Az olaj ami benne van 6 éves iszonyat retek a fagyálló is rozsdás undoritó. Mindkettőt le akarom cserélni, a kérdés:


A-VERZIÓ: hidegen leengedném az olajat fagyálót és frissel tölteném fel mindkettő helyét.


B-VERZIÓ: ráindítanék a retkes olajjal és glikollal hagynám 15 pecig járni hogy felmelegedjen és leengedvem és akkor cserélem.


Melyik a jobb? Hidegen nekem logikus lenne hogy már leért minden folyadék 10 hónap alatt, viszont lehet maradna a rendszer ben?

HA meg melegítem akkor lehet a még 10 hónapot állt folyadék megkárosítaná a motort de cserébe melegen lejönne? A vagy B?


febr. 18. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
hidegen nem fog lefolyni az olaj. még az 1 éves sem folyik le, mert hidegen sűrű, nemhogy a túlhordott 6 éves lekvár.
febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Én ennyi idő után mindkét rendszert átöblíteném, ha terveim lennének az autóval. Hidegen leengedném, majd feltölteném egy olcsó olajjal, a hűtőrendszert desztvízzel, és így mennék egy kört, majd olajcsere és feltöltés friss fagyállóval. De lehet, hogy a hűtőrendszert többször is átöblíteném, ha nem tiszta a folyadék.
febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: igen, szerintem is ez amlegjobb megoldás.

Magát a hűtőt, meg a fűtőradiátort, csöveket át lehet nyomni slaggal, ami a motorban van az csak játo motornál fog megmozdulni.

febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Pont azt nem szabad sose csinálni.

Mert abból az olajból mindíg marad benne pár deci, akárhogyan csurgatod le.

Csak a saját olajával ami belevaló azzal szabad átmosatni.

febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4. Senki nem mondta, hogy nem bele való olajjal kell csinálni, bár ezt külön nem említettem. Nyilván specifikációnak megfelelő olajat érdemes az öblítésre is használni, de abból elég a legolcsóbb.
febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm ez jó erre nem is gondoltam. Deszt vizem van bőven akkor leengedem és beinditom és töltöm rá ahogy nyeli el majd újra leengedem és akkor mehet rá a rendes piros fagyálló?
febr. 19. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!