Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz Ts 125 problémák?

Mz Ts 125 problémák?

Figyelt kérdés

Van egy mz ts 125ösöm.

És arra lennék kíváncsi hogy ezt a pár próblémát hogy lehetne megoldani..

1;a kuplung(szerintem) nem emel ki teljesen(áll a motor,megy a motor,kuplungot behúzom,1be teszem,és a motor kicsit elindul,és a fordulat leesik)

2;ugye,kétütemű,nincs fordulat tiltása,hol kellene ledadognia(max fordulat) mert elvileg a max teljesítményt 6100es fordulaton adja le(eddig már érdekesen jut el a motor,gondolom karbi tisztítás is kéne..)

Nyáron,úgy döntöttem h kicsit "rendbe teszem" így ezek a főbb hibák amit meg kellene oldani....

nyáron,amikor mentem vele...4000-5000közt változóan dadogott le...ma meg amikor mentem vele...4000nél mind hogyha "seggbe" rugták volna,és megjönne az ereje...5000ig húztam...eléggé pörgött de tovább nem húztam(néha,lassítani is kéne...)

ezt a két probléma lenne ezzel a gépsárkánnyal(:

előre is köszi


2010. okt. 24. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre a válasz: ne törődj vele ez a természetes állapota, mivel kiemelt állapotban is ott van az olaj a lamellák között, az olaj súrlódása némileg átviszi a meghajtást. Esetleg ha túl nagy a holtjátéka a kuplung karnak kicsit kijjebb tekerheted az állító csavart, de azért hagyj 1-2mm-t.

Második kérdés: egy karbi pucolás nem árt főleg ha hosszabb ideig állt a gép, különben tényleg nincs benne fordulatszám határoló, a fateré álló helyben gondolkodás nélkül kiakasztotta a fordulatszám mérőt.

2010. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

mióta nálam/unk van 6000felett nem járt,de eléggé remek...

alapjáratnak mutat 1500-2000et...amit eléggé sokallok...

2010. okt. 24. 19:55
 3/3 anonim válasza:

elsö kérdésre:

van a kuplungkar ottvan egy spanoló azt kell tekergetned és ugy kell beállitani hogy mikor beteszed 1-esbe akkor ne akarjon elindulni, és amikor be rugod akkor ne csússzon a berugókar

és a romet ponymon nagyon jól beállitottam

2010. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!