Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kikönyökölt hajtókar gazdasá...

A kikönyökölt hajtókar gazdasági totálkár? Érdemes megjavíttatni egy ilyen motort?

Figyelt kérdés
Csak négy hete vettem egy hármas golfot és teljesen rendeltetésszerüen használtam, és egyszercsak megállt az országúton, miközben 90el haladtam. Egyszercsak csattant valami a motortérben és megállt a motor és az autó hirtelen elkezdett erősen lassulni, pedig nem nyomtam a féket. Olyan hirtelen lelassult, hogy majdnem lefejeltem a kormányt. Próbáltam visszaidítani de nem sikerült, és csak kattogott. A motortérben nem láttam hibát, nem füstölt/gőzölt vagy ilyesmi, csak egy kisebb olajfolt (kb tenyérnyi) volt alatta. Guglin kerestem egy autómentőt, majd az is megvizsgálta az autót, és azt mondta, hogy "kikönyökölt a hajtókar" és nem érdemes megjavítani, vigyem inkább roncstelepre. 80 ezerért vettem az autót, ennél többe kerülhet a javítás? Valóban nem érdemes megjavítattni?

#autó #Golf III #kikönyökölt hajtókar
febr. 11. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó írja jól, ha 80k volt az autó, akkor örülj, hogy eddig ment. Add le egy bontóban, ha szerencséd van, legalább fizetni nem kell érte.

Egyébként ha ott a lyuk a blokk oldalán, akkor az a motor kuka. Motorcserével lehetne javítani, de az többe kerülne mint az autó. És ha 80k-ért vettél Golf III-at, akkor arra egy fillért nem szabad költeni.

febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#7 Anyámhoz vitettem az autót kertesházba, mert én panelben lakom és nehéz lett volna trailerrel itt forgolódni, de holnap csinálok egy fotót. Esetleg nincs valami jótállási kötelezettsége az eladónak? Értem én, hogy olcsó húsnak híg a leve, de azért túlzásnak tartom, hogy 4 hét után gazdasági totálkárrá amortizálódjon.
febr. 11. 18:32
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Aksrsz pereskedni 80 ezer forint miatt?


Ne viccelj má:D

febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12: De van, rá tudsz keresni a google-ben, hogy miylen jogai és kötelezettségei vannak az eladónak egy használt autó esetén. De 80k-ért normális biciklit sem kapsz, nem hogy autót. Megpróbálhatod b/sztatni az eladót, de örülj, ha megúszod egy szimpla lerázással
febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80 ezerért jóbiznisz volt, ennyiért a bontós átveszi, vehetsz masikat februárra
febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Nem tudom hol, kitől, és milyen körülmények között vetted az autót de arra készülj föl, ha perre viszed, az eladó 24órán belül egy tucat "hiteles" szemtanuval fogja igazolni az alábbiakat:

-nem az előírt olajat használtad

-indokolatlanul magas fordulaton pörgetted a motort

-péntek esti -tiltott- gyorsulási versenyen vettél részt az autóval

-dupla tengelyes 2,3tonnás lakókocsit húztál vele.....



...és még ezer egyéb olyan indokot hozhat föl ellened, amiről álmodni sem mernél.


Na ennyit a jótállási kötelezettségről.😂

febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!