Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópalyan kiraknak egy...

Autópalyan kiraknak egy táblát,hogy a normal megengedett sebesség helyett mennyivel kell menni. Buntetnek ha nem annyival megyek? vagy a trafi a mindenkor ervenyes sebesseg tullepese eseten ugrik csak?

Figyelt kérdés
febr. 5. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

"Buntetnek ha nem annyival megyek?"

Neeem, ez úgy működik mint a becsületkassza. Hát hogyne büntetnének ha pont ott mérnek? Az hogy a trafit melyik sebességre állítják nem tudni, ha a rendőr igazán goni akar lenni beállítja az átmeneti sebességre.

Amúgy meg ha korlátozzák a sebességet azt nem viccből teszik, hanem mert olyan útakadály jöhet amit nem lehetne 130-al bevenni.

febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez vilagos, nem is az volt a krdes,hogy becsuletkassza vagy sem. hanem hogy a fizen elhelyezett meroket ilyenkor allitjak e a korlatozott sebessegre vagy sem? De ahogy latom Te sem tudod
febr. 5. 08:52
 3/8 A kérdező kommentje:
vannak olyan fix pontok amik atallitasa max kozpontilag tortenhet,mert nem fog senki felmaszni a rudra,hogy megketyegtesse.. na en ezekre gondolotam foleg. az hogy a bozotba megbuvo rendor mit csinal a skodaban az masik kategoria.
febr. 5. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az a magyar valóság, hogy pénzhiány miatt rengeteg véda kapu sincs üzemben, csak elrettentésként szolgál, ha látod.

De sosem tudhatod, mikor, hol mérnek a rendőrök. Nyugaton pár helyen ezt nagyon komolyan veszik, pl. Svájcban ha munkálatok miatt van sebességkorlát, gyorshajtáskor egyből ugorhat a jogsid, mert nem csak gyorshajtottál, hanem az útszéli munkás életét veszélyeztetted.


Hosszú, egyenes úton én a 130-ra is sokszor fütyülök, de ahol külön korlát van, az bizonyára nagyon nem véletlenül van ott. Példa erre Budapestre befelé az M7-es, mielőtt találkozik az M1-gyel, van egy kanyargós szakasz, ahol 100-as tábla van, meg előzni tilos, ami ugye többsávos úton azt jelenti, hogy maradj abban a sávban, ahol vagy. Volt már nem egy, nem kettű veszélyhelyzetem azon a szakaszon cikázók miatt. Ilyen utakon sosem tudhatod, hogy ha még látsz is párban motoros rendőröket, nem fognak foglalkozni veled, mert éppen mennek a dolgukra, vagy pont mögötted van a civil autó, és kivillog a sorból. Ausztriában a bécsi elkerülőnél meg vannak olyan szakaszok, ahol bár csak esős időre vonatkozik az extra korlát, az én autómnak speciel nem olyan profi a futóműve, hogy 130-cal biztonságosan, sávot tartva be tudjam venni a kanyarokat az én reflexeimmel.


Konkrét kérdésedre az a válasz, hogy ha amúgy fixen ott van a sebességkorlátozó tábla, akkor a kapu is valószínűleg arra a sebességre van állítva. Ha később kerül ki, akkor is ha már odamennek a táblát lerakni, simát átkalibrálják a kaput (illetve majd valaki, aki jobbban ért a technológiához, talán felvilágosít jobban, de szerintem amúgy ha automatikusan fotóz és küldi a rendőrségnek a képet, akkor azért csak meg van oldva, hogy távolról programozzák). Ha ideiglenes korlát van pl. útépítés miatt, akkor jó eséllyel nem foglalkoznak vele, hanem beáll a bozótba a Skoda, ahogy írod. Ha meg olyan a tábla, hogy vizes úton érvényes a korlát, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy azzal nem foglalkoznak.

febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszodat! ugy gondolom,hogy van mar mogotted par ezer kilometer xd
febr. 5. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Van, mert van egy tesóm, aki elköltözött Svájcba, meg egy apám, aki nem szeret repülni. Meg motorozni is nagyon szeretek. :D
febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Németországban volt autópályán ideglenes 60-as korlátozás, a mögöttem jövő nem bírta tovább, megelőzött 70-nel, egyből villant a trafi.


Magyarországon a VÉDA kapukat szerintem nem állítják át ilyenkor.

Ha viszont kiállnak mérni, akkor lehetséges, hogy az ideiglenes korlátra állítják be.

febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
b#zdmeg ennyire egy ostoba egy kérdést :D :D :D
febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!