Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magasnyomású mosóval ártok...

A magasnyomású mosóval ártok az autómmak?

Figyelt kérdés
Nem rég cseréltem le az autómat és az újat igyekszem szép tisztán tartani, van hogy heti kétszer is a mosóban kötök ki(gondolok is a magasnyomásúra) nem árt ez a technika a fényezésnek? Ti milyen időközönként, milyen módszerrel takarítjátok az autótokat?

febr. 4. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Forgo kefésbe ne vidd. Magasnyomásuval semmi gond messzebbröl mosod ha ugy érzed árt neki.
febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ártasz.

Azzal már inkább, ha akár kell, akár nem hetente 2x nedvesíted az egészet.

De azzal sem annyit, hogy ha ez az agylövésed ne csinálhasd.

Ha időd van, pénzed van, mosasd, vagy csináld sk.

febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ártasz neki. Sőt, sokkal jobb, mint a kefés, gépi mosó, mert nem karcol.

Régebben én is hetente mostam. Most rászoktattam magam tudatosan, a havi egy mosásra. Ennél sűrűbben csak akkor mosom, ha sóznak.

A pénzbedobáló önkiszolgáló mosókkal az a bajom, hogy hiába megyek végig aprólékosan többször is az összes programon, soha nem lesz tőle makulátlanul tiszta az autó. Egy vékony koszfátyol mindig marad rajta. Csak ilyen nagyjábóli lecsapatásra jó, amikor nincs időm, vagy nincs kedvem pl a hideg idő, vagy a hamar sötétedés miatt foglalkozni vele.

Általában itthon az udvaron mosom az autót. Nekem ez nem nyűg, szeretek foglalkozni vele és olyankor a legutolsó falcban az utolsó porszemet is kitakarítom kívül-belül. Ez mondjuk nem is fél óra, egy szombat délután simán elmegy vele. Megfelelő eszközeim vannak hozzá.

febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem, úgy vannak beállítva hogy ne bántsák a kocsikat.

Viszont azért az előírt minimum 10-20 centit tartsd be.

Néha 5 centiről lövöm a makacsabb szennyeződéseket, még nem lett baja, de okkal van rajta

febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Közvetlenül nem ártalmas, de már meglévő problémákat súlyosbíthat. Ha valahol sérült a fényezés, akkor ott a vízsugár alá kaphat és tovább roncsolhatja a fényezést.


Továbbá a motornál is vigyázni kell. A minimum az, hogy a motort közvetlenül nem mossuk magasnyomásúval, de még ha csak kívülről mosod is az autót, akkor is ügyelni kell rá, hogy a hűtőrácsnál ne csapasd szemből, mert a rácson keresztül ugyanúgy bejut a víz a motortérbe és gondot okozhat. Az elejét lehetőleg fentről lefelé irányítva mosd.

febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem 3 centiről tolod neki mint a hül*egerek akkor nem bántja a fényezést.
febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!