Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung felengedéskor kattanó...

Kuplung felengedéskor kattanó hang?

Figyelt kérdés
Új autómon (épp ma léptem túl a 800km-t )azt vettem észre, hogy ha a kinyomott kuplungot felengedem kb. "félúton" ad egy enyhe, halk kattanó hangot amit a lábammal is érzek, mindeközben kintről hallok egy enyhe cisszenő hangot. Tudom ez egy elég hülye szó, de ez az ami a legjobban leírja, viszont ez a cisszenés újkora óta megvan, a kattanás új jelenség. Menet közben nem hallom, nem érzem. Mintha konkrétan a kinyomócsapágy szétkapcsolásánál adná. Amúgy csendes, kinyomom semmi, váltás ok, nem rángot, pöccre indul, meghát zsír új. Ez vajon normális? :D

jan. 13. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én megmutatnám a márkaszerviznek.

0 km-es autó ne cisszegjen. :D

jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anno a cisszenés megkérdeztem facebook márkacsoportban, ez ilyen, másoknak is cisszen. Anyáméknak ugyan ilyen van az is cisszen. 😅
jan. 13. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg van a baj!

Az autódban a kinyomócsapágy szétkapcsolódik.

Te írtad!


(biztos nem fogod elhinni, de és egy rendes kinyomócsapágy legalább 100ezerkm-ig egyben marad, nem kapcsolódik szét)😂

jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinyomocsapagy... Nem kell vele foglalkozni.
jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 ne légy már ilyen felületes!

Azt írta hogy cisszen, az pedig nem sok jót jelent.

Sőt 800km-nél egyenesen brutális probléma. 😁

jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam ez az autótípus valamiért ilyen. Mások akiknek dettó ilyen van, írták, h nekik is cisszen újkora óta. A családban van egy ugyan ilyen az is cisszen, de ezt csak kintről hallani. Ben kattanó hang van a kuplung felengedésénél egy bizonyos ponton.

Ha kinyomó csapágy baja lenne nem pont kinyomáskor adna hangot és nyomva tartáskor?

jan. 13. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ismered a problémát, de mégis ilyet vettél.(he-he)

Ja és a tipust természetesen nem írod le, mert akkor valami márkatárs azonnal meg tudna cáfolni.

Na menjél aludni, és álmodj a cisszenésről! 🤣

jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy Korando az, és nem nem ismertem ezt a jelenséget, csak megvásárlás után hallottam meg. A cisszenő hang fura de mindenki másé is csinálja a facebook csoport válaszolói között. A kattanás az új hang, de csak felengedéskor van.
jan. 13. 23:02
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Alapszabály, hogy új autót nem veszünk, mert mind szar. Csak használtat 15-20 éveset azokban még van anyag.
jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!