Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Thunder autóról mit...

Ford Thunder autóról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Megfizethető áron keresek valamilyen nagyobb köbcentis autót, és ebbe a hirdetésbe botlottam.

Viszont a típust nem ismerem. De maga az autó így képek alapján tetszik nekem. Illetve valljuk be, hogy 700-ért a 4000ccm 200 ló v6-os motor nem rossz vétel.


Mennyire ismert típus a szerelők körében? Van hozzá alkatrész?

Mire érdemes odafigyelni átnézéskor? Fogyasztása mennyire vészes? Olyan 15 liter fölé azért nem akarnék már menni.


Nagyon alapvető dolgokat pl olajcsere magam csinálok.


Az autót minden nap használnám munkábajárni pár kilóméterre, hétvégente lenne szinte mindig hoszabb út ide-oda kiruccani autópáyán.



2023. dec. 21. 12:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Jajj a link:


[link]

2023. dec. 21. 12:08
 2/17 anonim ***** válasza:

Ford ThunderBIRD.

Alig van belőle itthon, szerintem alkatrész sincs nagyon hozzá. Én bevállalós vagyok, de egy ilyet mindennapira... Hát nem a fogyasztás lesz a szűk keresztmetszet szerintem.

2023. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kerti dísznek jó lesz.
2023. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztása lenne a legkisebb bajod, hidd el.

A leírásban is benne van, hogy kisebb-nagyobb hibái vannak, ezt tükrözi az ára is. Tehát kár jó vételről beszélned, hiszen a javítási költségei, hogy egyáltalán forgalomba mehess vele valószínűleg az árának a többszöröse lenne.

Millió alatt eleve nem lehet ma már normális használt autót kapni sajnos, mármint olyat, amire ne kellene azonnal százezreket költeni.

Ha ebben a 700 ezres árkategóriában gondolkodsz, illetve ennyit enged meg a pénztárcád, akkor óvva intenélek az ilyen autóktól, mert megszívod anyagilag, ez egészen biztos.

Ennek a konkrét autónak úgy uganék neki, ha lenne minimum 3, de inkább 4 millióm a projektre, és nem lenne gond, ha a következő 1 évben még nem tudom használni, mire meglesz hozzá minden alkatrész, tudsz időpontot kérni a szerelőtől, stb.

Típusismeret nélkül nem mernék belevágni. Napi használós autónak semmiképp nem vennék ilyet, ezt meg főleg nem.

2023. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem a típust.

Az alkatrészellátás problémás lehet. Keress rá autodoc-on futómű, kerékcsapágy, agy, motor és motor periféria elemekre, bakokra, fék alaktrészekre, lámpákra, visszapillantóra, kormányműre, ilyesmi. Bontókban sem nagyon van ilyen autó itthon.


Amit én megnéznék rajta első sorban a karosszéria, az egyik legdrágább mutatvány. Alá kell feküdni egy lámpával és jó alaposan átnézni, hol kezdte meg a rozsda. Ha a km valós, még az is lehet hogy az alváz rozsdamentes, akkor mindenképpen ráraknék egy alvázvédelmet. Futóművet, motort azt azért érzed, hogy milyen. A váltó lehet még gyenge pont, ha az tönkremegy, lehet hogy kuka az autó. Nem tudom ezeket a régi 4 sebességes automatákat bárki újítja-e itthon. Ha megveszed, azonnal váltóolaj csere.


Ha pár km-re használod, biztos hogy 15 fölött fog enni, inkább 18-20 liter körül. Ezt autópályán talán le tudod vinni 13-14 literre, szerintem a 15 literes átlag ezzel a váltóval nem hozható.


Ha nem tudsz egy motor ki-beszerelést magad elvégezni, biztos hogy nem venném meg, 2 okból. Egyrészt nem biztos hogy találsz szerelőt aki hozzányúl. Másrészt, ha találsz, biztos hogy baromi drága lesz. Bármivel odaviszed, 1-200 ezret el fognak kérni, komolyabb javításokba meg bele se fognak. De ezen is megtanulhatsz szerelni, ha tudsz angolul akkor rengeteg szerviz doksit találhatsz hozzá a neten, beruházol 5-600 ezret alap szerszámokra és bármit megcsinálsz rajta, ami nem gépmunka igényes.

2023. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták kb nincs is belőle itthon.

Próbáltam rákeresni magyar fórumokra, de találat sem igen van. Szóval ha beütnek ilyen-olyan gondok akkor jóformán kérdezősködni sem tudsz sehol.


A fogyasztás lesz a legkisebb gond. Bár egy 30+ éves big block autó esetében egy csípős reggelen a 20 liter simán meglehet.


Nem tudom, hogy mennyire nehéz szerelni, mivel élőben még nem néztem alá/bele. De el tudom képzelni, hogy vannak olyan elemei amivel itthon nem feltétlenül találkozott az összes autószerelő.

Na meg az is kérdés, hogy elvállalnak e, vagy inkább bevállalnak 2 népautót helyetted mert nincs kedvük szopni.

Kopó alkatrész gondolom van, de lehet hogy vannak olyan elemei amit nem kapsz meg itthon. Bontó is offos mivel kb senki sem használt ilyen autót


Amúgy le van írva, hogy vannak hibái, ezért ennyi. Szóval nyilvánvalóan a szó klasszikus értelmében nem jó vétel.


Napi használatra meg abszolút kizárt. Ez egy hétvégi hobbi autó lehetne ha bírnád tankolni.

(nem is igen értem hogy merülhet fel, hogy hidegen ezzel 1-2 km-re járj be dolgozni).


Rendbe tenni minimum 2-3 millió lenne, de kész szerintem sosem lenne. És akkor szívsz az alkatrész beszerzéssel, meg könyörögsz istenhez hogy találj valakit aki elvállal nem horror áron.


Max akkor ajánlom ha te magad is tényleg sok mindenhez értesz, van autód már, és nem sajnálsz milliókat locsolni erre az autóra, ami kész állapotában is egy hobbi/projekt/hétvégi autó lesz

2023. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet itt agyalgatni mindenen, de kezdjük ott, hogy mennyi pénzed van autóra. Ha millió alatt, akkor ne csesszél ki magaddal, hogy egy pénztemetőt veszel. Milliós büdzsével Swift, Fiesta, Corsa, Yaris a realitás. És azok sem lesznek jó autók, csak talán átmennek még a következő műszakin.

Nagy köbcentis, erős autóval várd meg, amíg megerősödsz anyagilag hozzá, mert nincs ingyen cirkusz. Ez az autó egy bontószökevény, hiába néz ki jól a képeken. Gazdasági totálkáros, ebben szinte biztos vagyok. Tipikusan az az eset, amikor a jelenlegi gazdája próbálkozott vele, aztán egy ponton megunta lapátolni bele a pénzt, és most az a célja, hogy a lehető legkisebb bukóval eladja. Szerintem ha megkérnéd 400 ezerért, előbb-utóbb odaadná, csak vigye el valaki és kerüljön le a nevéről.

2023. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Váó.
2023. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy minél kevesebb pénze van valakinek, annál nagyobb költségigényű autót akar. Ez valami mentális problémából fakad...?
2023. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Gyárba bejáráshoz hétccázé biztosan egy 40 éves nagy köbcentis,benzinzabáló,ritka amerikai autó kell neked :DD

Álmodni azt valóban tudsz de a valóság az ha egy autóra kemény 700ezer forintot tudsz összekuporgatni egy 20 éves Golfot alig tudnál fenntartani reálisan nem egy restaurálásra váró retró amerikai kupét.Azt meg nem hiszem el hogy van tartalékod bármifajta javításra mert akkor nem ilyen pitiáner összeggel kezdenél.

Troll gyanús nekem de ahhoz egy kicsit túl ártatlan,jól megfogalmazott,valószínűleg kérdező egy másik galaxisban él nem a miénkben,remélem valaki ad egy pofont hogy felébredjen mielőtt megvesz egy ilyen autót

2023. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!