Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet ez a hang a futóműből?

Mi lehet ez a hang a futóműből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nemrégen lettem figyelmes arra,hogy az autóm futóművéből egy fura fémes hang hallható! Amihez én tudnám hasonlítani: fémes hang ez biztos és ilyen mintha kb. fémesen fütyülne valami vagy nem is tudom hogy mondjam és ahogy én érzékeltem,rosszabb úton néha mintha az autó rugózásával együtemű lenne a hang!

Főként akkor csinálja miután már bemelegedett a motor(Kb. 5-6Km után),hideg motornál még nem hallottam ezt a hangot. Rosszabb úton egyenes menetben is csinálja,de ha jobb minőségű úton megyek akkor egyenes menetben nem,csak ha kisebb kanyar van azaz vagy jobbra vagy balra kell kicsit szednem a kormányon és főként mikor balra szedem kicsit akkor hallható jobban. Én kerékcsapágyra tippelek,mert ha jól tudom az is tud ilyet produkálni hiába nincs menetközben búgó hangja.

Nagyjából értek az autókhoz és a féltengely külső csuklója ha rossz annak más hangja lenne és egyébként is kb. 3-4 hónapja volt cserélve a 2 külső féltengely csukló,az első fékek,4 lengéscsillapító,toronycsapágyak,stabilizátor karok és szilentek. Mindenből márkás került bele amik cserélve lettek,így nemhinném hogy azokkal lenne baj. (Trw,Monroe,Fag,Febi márkák voltak ezek legutóbb!)



2023. nov. 10. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Sok tényezős sztori(és erősen kamu-szagú)

Úgy kezded, hogy futóműből fura fémes hangot hallani........amikor bemelegszik a motor.

Mióta van a meleg motor hatással van a futóműre?

Természetesen most volt minden cserélve, kimondottan "márkás alkatrészek"-re.

Igazán jól sikerülhetett, ha azóta van hangja.

Azt is világos, hogy értesz az autókhoz(nagyjából) de akkor miért itt kérdezősködsz, miért nem csinálod meg?

Egészen véletlenül ismét hiányzik a márka-tipus-évjárat a meséből.😲

2023. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd el szerelőhöz.

Elsőre azt mondtam volna, hogy minimálisan már lóg a csapágy és a fékbetét nyikorog, de ha minden is cserélve volt, akkor bármi is lehet. Mekkmesterkedés helyett bízd szerelőre

2023. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valóban így tettem mivel nem tudtam rájönni a hiba okára ezért megnézettem Szombaton a szerelőmmel is!

Ő átnézte az egész futóművet és mondta,hogy ugyan a csapágynak hangja még nincsen,de 99% hogy az lesz a baja mert azért produkálja nekem ezt a hibajelenséget csak akkor mikor már kb. Üzemmeleg a motor is,mert hogy menetközben a forgás-mozgás és az elhasználódottsága miatt az is melegszik és ezért jön elő ez a fura hang.

Mondtam is neki akkor rendeljen hozzá egy jóminőségűt és mihamarabb essünk túl a cseréjén! Úgyhogy remélem ezzel megoldódik a problémám!

2023. nov. 13. 06:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Kihangsúlyoztad a kérdésben ,hogy pár hónapja cserélték márkás alkatrészekre.

Most akkor hogy és mi?

2023. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!