Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Majdnem ,,sikerült" egy...

Majdnem ,,sikerült" egy középfeszültségű oszlopot kidönteni a kocsimmal, mert a fék nem fogott. Eddig szervízben volt, terheli-e felelősség a szerviz Munkatársait?

Figyelt kérdés
Egyszerű FUTÓMŰ-BEÁLLÍTÁSRA vittem el😡. Szerencse, hogy nem lett nagyobb probléma. 2010-es Mazda5 1.8TX, 107.000km-rel.

2023. nov. 2. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, terheli
Nem terheli
Egyéb
14 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Eddig a fékével semmi baj nem volt, pedig már 2018-óta Nálunk van.
2023. nov. 2. 23:05
 2/21 A kérdező kommentje:
Ahogy az útról letértem, ugye az olajteknő, kipufogó leesett. Az eleje is sérült, ahogyan a rendszámom is. Már sterencsére nem állok ott a kiskörei éjszakában. A tréler hazahozott.
2023. nov. 2. 23:08
 3/21 A kérdező kommentje:

*szerencsére

Bocsánat a hibákért, ideges vagyok.

2023. nov. 2. 23:09
 4/21 A kérdező kommentje:
Ok, elismerem Én is hibáztam. Az út helyett a telefonomra figyeltem.
2023. nov. 2. 23:15
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha a telefonodat nézted, arra nincs mentség, nem te "is" hibáztál, hanem rohadtul semmi keresnivalód a volán mögött.


De az eredet kérdésre válaszolva, nem, nem terheli a szervizt semmi felelősség, ugyanis neked elvileg minden napi elindulás előtt minimum egy fékpróbát csinálnod kéne.

2023. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%

„ ugyanis neked elvileg minden napi elindulás előtt minimum egy fékpróbát csinálnod kéne.“


Aha. Mert olyan nincs, hogy hogx menet közben megy tönkre.


Nem sokat vezethettél életedben, ha azt gondolod, hogy kiparkolásnál már nem derül ki. Nekem egyszer maradt nedvesség a rendszerben, -20 fokban megfagyott, kb 60%-ban csökknt kb a fékerõ, kb az 5 méteren észrevettem, és letettem a vasat.


Ha szervizbõl jön, és bizonyíthatóan piszkálták a féket, akkor igenis a szervizé a felelõsség. Más kérdés, hogy itt nem azért lett leadva az autó, és lehet nincs is összefüggés.

2023. nov. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mivel semmi köze a futóműnek a fékhez. Ha meg számlát sem kaptál a javításról, akkor meg nyoma sincs hogy ott voltál. Bizonyítsd be, hogy ők rontottak el valamit... Nekem is volt már olyan, hogy pont szerviz után vettem észre egy hibát az autón, aminek semmi köze nem volt a szervizhez.
2023. nov. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is volt hasonló, csak nálam fékbetét csere volt.

200 méterre a szerelőtől beesett a fékpedál.

Még jó, hogy emelkedőn felfelé lassan mentem és könnyen megálltam.

2023. nov. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

Hogyan is szól a KRESZ? Mi is az a legelső dolog, ami instant bukás elindulást követően? Igen! Az lesz az! Jóra gondolsz! A fékpróba!


::lassított visszajátszás::


A fééék próó baaaaa

2023. nov. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

13 éves autón, bármi bármikor elromolhat! Futómű állításnak semmi köze a fék fékproblémákhoz.


Fékbetét csere esetén az olaj körhöz nem nyúlnak, így annak sincs köze a valószínű munkahenger hibához.

2023. nov. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!