Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkremenni kezdő turbo...

Tönkremenni kezdő turbo csinàlhat ilyet?

Figyelt kérdés
egy opel astrha h gtc-ről lenne szó, 1.9cdti 150 lovas motorral. pár napja elkezdett egy fura hangot kiadni, egy erősebb igénybevétel utàn. nem tudom teljesen megfogalmazni a hangot, mert nem is értek az autókhoz, de a lényeg hogy eddig nem hallottam. a turbora gyanakszom, mert szerintem jobban is kéne mennie, és akkor hallom azt a hangot amikor tölt, vagy amikor leveszem a làbam a gázról és esik le a fordulat. füstölni nem füstöl egyàltalàn, de gondolom ettől még lehet rossz. amit ma vettem észre, hogy amikor beindítom az autót, abban a pillantaban amikor elindul a motor, mint ha valami ütne egyet. nem olyan nagyot, de ezt se csinàlta eddig. kettőstömegű helyett egytömegű van benne, így az nem lehet. leállításnál nincs hangja. turbo okozhat ilyet?
2023. nov. 2. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A turbó fütyüléssel jelzi élete kozeledtének a végét. Erről sok videót találsz az interneten.

Javaslom, halgass bele és döntsd el hasonlít-e rá.



Térjünk rá az "Ütne egyet"-re.

Ugye a kettős tömegű nem látja el q feladatát, mert ki lett szedve, motorartók megfáradnak, aztán a leírt tünet jelentkezik. Motor-valto tartó bakok.

Egyébként leállításnál is berazza az egész kasztnit😀.

2023. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
leállîtásnál nem tapasztaltam rázást. indításnál is csak azóta tapasztalom ezt az ütést, mióta hallom ezt a hangot
2023. nov. 3. 05:35
 3/7 anonim ***** válasza:
A turbó nem üt sose.
2023. nov. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik dolog valóban lehet a motortartó bak. Milyen egyéb tákolások vannak rajta?

A turbó döglődésre meg egy szerelő tudna többet mondani, pl. élőadatot nézni

2023. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mi az hogy tákolások? megnézném milyen autód van fa*szfejű
2023. nov. 3. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Hát annál jobb, mint amiben pár 10k-t kell spórolni, mert nem futja egy normál lendkerékre bele...
2023. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én megdolgoztam és gyűjtöttem erre az autóra, nem szeretem ezt ha valaki leszólja élből a másikét. lehet neked mèg ilyen kocsid sincs… így vettem már az autót kedves f*szfej. az eladó mondta hogy tudomása szerint egytömegű van benne, de észre se venni menet közben ha nem mondjàk
2023. nov. 3. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!