Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apósom telibevert egy szarvasb...

Apósom telibevert egy szarvasbikát. Betört a szélvédője de járóképes az autó. Lehet így menni vele?

Figyelt kérdés

Igazából tudom hogy nem lehet, de milyen következményekkel számolhat ha kb 30km-re ahol történt az eset onnan hazahozná lábon az autót? gyakorlatilag teljesen rommá tört a szélvédő, picit be is hajolt.


Köszönöm


2023. szept. 29. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott valszeg. sok más is tört, lámpák, esetleg a hűtőradiátor is sérült, tréler a megoldás.
2023. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

ÉN, teljesen kivenném a szélvédőt.


Egyrészt kevésbé látszik szemből a hiánya és a sérülés, másrészt nem fosnék, hogy vezetés közben a pofámba vágódik.

2023. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A jármű műszakilag alkalmatlan a közlekedésre, ha nem látsz ki belőle. Szerintem, azon kívül, hogy veszélyes még a rendőr is csúnyán megszekszuálhat. Szerezzetek autómentőt inkább szerintem is.
2023. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Apósod a továbbiakban se azzal az autóval se másmilyennel ne vezessen.
2023. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" kb 30km-re ahol történt az eset onnan hazahozná lábon az autót?"

Én biztos, hogy nem hívnék ilyen esetben trélert. Kivenném teljesen a szélvédőt, ahogy 2-es is írta. Kalapács, kesztyű és az autó belseje elejének a letakarása fóliával, hogy azon gyűljön az üvegcserép.

A vezetéshez átlátszó (pl. munkavédelmi) szemüveg, forgalommentes időszak, csökkentett sebesség.

Aki odaviszi az apósodat, a visszaúton mehet pár perc előnnyel előtte és figyelheti, hogy van-e ellenőrzés. Bekapcsolt, kihangosítottt telefon.

Tudom, hogy ez nem szabályos, de azért csak nem fog óvodáscsoportokat legyilkolni, aki így közlekedik.

Ha mégis megállít a rendőr, akkor a kilátás így nincs korlátozva, erre nem hivatkozhat. Léteznek szélvédő nélküli autók is. Bár ez nyilván nem gyári állapot. Lehet forgalmi elvétel, műszaki vizsgára rendelés, büntetés. Ki tudja?

Attól függ, mennyire "tökös" az apósod. Az apósok többnyire nem azok. :-)

2023. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Kilökdösi a törött szélvédőt, felvesz egy motoros szemüveget, a szarvast beülteti az anyósülésre te pedig elmész megvenni a vadpörkölthöz való fűszereket hogy mire hazaér kezdődhessen a vacsorafőzés. 😃
2023. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!