Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet megállni és...

Miért nem lehet megállni és megfordulni autóbusz öbölben?

Figyelt kérdés
Mindkettőre nagyon praktikus különösen a megfordulásra az nyilván való, hogy miért nem lehet ott parkolni de egy megfordulás vagy utas felvétele le rakása 20mp ez miért tilos?
2023. szept. 19. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne akadályozd a buszt.
2023. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mindkettőre nagyon praktikus"

itt a lényeg: túlságosan is praktikus. kicsit is frekventáltabb helyen egymást érnék az utasaikat kipakoló autók.

2023. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
(és hát a buszöböl tényleg alapvetően a buszok számára lett kitalálva)
2023. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert tilos.
2023. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

4. Az önmagával magyarázat valami szenzációs találmány. Azért nem szabad, mert tilos. Zseni vagy.


A közlekedési szabályokban alapvetően nincsenek és, ha, vagy, de, ekkor, akkor stb. Vannak kivételek, de nem sok. Pl. megállni tilos lehet időben korlátozva, vagy távolságban.

Olyan viszont nincs, hogy egyirányú utca reggel. Balra kanyarodni tilos ködben stb.

A buszöböl arra lett kitalálva, hogy a megállóban álló jármű ne akadályozza a forgalmat. Nem forgalmi sáv. És többek között vizsgafeladat az egy íven megfordulás, az ipszilonforduló is. Tehát nem válik lehetetlenné a dolog, ha nem veszed igénybe az öblöt. Ha nem lenne, akkor is megoldanád valahogy.

Kényelmesebb, nem mondom. Én is fordultam már meg így. Tilos, de olyan helyen tettem, ahol napi két busz van összesen, és a faluban is csak 8-10 autó mozog naponta.

Olyan szabályt mint írtam, meg nem nagyon írnak, hogy ha kicsi a forgalom, ha zöld a szemed, ha…, ha… ha akkor szabad.

Mivel a tiltás tűnik fontosabbnak, általánosabbnak, ezért ezt döntötték.

2023. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanaz a szabály lenne, mint a rakodóhely esetében (megállhatsz, de ha jön teherautó oda kell engedned), akkor minden megállóban összeszedne 0,5-1 perc késést a busz, amíg bénáznak az ott álló személyautósok. Rosszabb esetben 5 percet, hisz "csak ide a pékségbe ugrott be" az illető. És nem lenne jogalap az ilyenek büntetésére.
2023. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 arról nem is beszélve, hogy nézne ki mondjuk reggelente az iskolához közel eső buszöböl.
2023. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
a kresz szabályokat nektek nem megérteni kell, csak betartani
2023. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
#8 ne a saját intelligenciaszintedből indulj ki.
2023. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8

Nagyobb eséllyel tartok be valamit aminek értem a mögöttes logikáját

2023. szept. 19. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!