Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenesen ki vont kocsi...

Ideiglenesen ki vont kocsi adásvételi után mit kell csinálni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Vettem egy gépkocsit az adásvételin 11.e van akkor vettem és kötötte is kötelező biztositast rá rögtön de

"Hivatalból ideiglenesen kivonva 8.an" ezt most derült ki.

Azért lett kivonva mert addig árulta a másik srác és nem írta át direkt ugye hogy ezzel sporoljon amíg kivontak a forgalomból ideiglenesen...


Én viszont a kocsit még nem irattam át a kormányablakba mert van 15 napom rá ugye.

Műszaki van rajta 2024 novemberig


A kérdésem az ha be megyek átiratni akkor automatikusan vissza kerül forgalomba ugye? És nem kell műszakit csináltatnom újra mivel az van rajta.


2023. szept. 16. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, átírásnál automatikusan forgalomba kerül, és a műszaki is érvényes 2024 novemberig.
2023. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És nem kell a 60napnal nem régebbi műszaki? Olvastam valamit de az lehet másra vonatkozik.


Rendszam rajta van és így hoztuk el 6.an de akkor még jó volt ezekszerint csak vártunk az adásvételivel míg szerelő atnezi.

Így lett 11.e az adásvételi dátum.

Még jó, hogy ma egy haver rá nézet csak kíváncsisagbol a kocsira rendszam alapján és így derült ki ügyfélkapun keresztül h "hivatalbol ideiglenesen kivonva."

2023. szept. 16. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell 60 napnál régebbi műszaki az adásvételhez és az újra forgalombahelyezéshez.

A 15 nap pedig az adásvétel napjától indul.

Ha kereskedőtől veszel autót, akkor az lehet hogy 3 hónapja vagy fél éve nincs forgalomban, ők is ki szokták vonni. Annyi, hogy ha nincs forgalomban, nem közlekedhetsz vele. Illetve közlekedhetsz, csak ha igazoltatnak vagy lefotóznak, anyagilag fájni fog. Onnantól kezdve hogy az adásvétel megköttetett, téged terhel minden felelősség mint új tulajdonos.

2023. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor viszont ha szeretném vissza tenni forgalomba de nincs meg a kocsi törzskönyve ez bele van írva az adásvételibe hogy elveszett az előző tulajnakl. Az adásvételi megvan a nevemre de viszont még rá érek átiratni (9nao) így lehetséges vissza tenni?

Vagy csak úgy lehet hogy rendesen átiratom?

2023. szept. 17. 06:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod, hogy átiratod.

A törzskönyv úgy működik, hogy ha elveszett akkor ezt be kell jelenteni az okmányirodában, újra kiállítják és megküldik postán. De a törzskönyv fizikai megléte nem feltétele a forgalomba helyezésnek. Az átíráshoz és forgalomba helyezéshez eredetvizsga és biztosítás kell, ha ezekről van papírod meg a kezedben van az adásvételi, azokkal kell beballagni az okmányirodába és 10 perc alatt a neveden van az autó. Nyilván az átírás költségeit kifizetve. Ha pedig kereskedőtől veszed az autót, az okmányiroda 1 évig tárolja a törzskönyvet. Egy év után automatikusan kiküldik a tulajnak.

2023. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem: akitől vetted az nem íratta át, törzskönyvet sem adott és forgalomban sincs az autó?


A köztes adásvételi legalább megvan?

2023. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 igen úgy értem köszi


#6 igen ő ugye írt egy adásvételit az előző tulajjal

Ugye h ne keljen átiratnia mert tudta tovább adja nem ment be 15 nap és így kivettek a forgalomból

Én adásvételi megvan vele csak ezt h nincs forgalomba nem tudtam de így már tiszta ahogy az 5os írta

2023. szept. 17. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A törzskönyv ha 1 éven belül történik mondjuk 2 adásvétel, el tud kavarodni. Nekem sem küldte meg annak idején az okmányiroda, kereskedőtől vettem. De bejelentettem hogy elveszett és 1 hét múlva ki is küldték.
2023. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!