Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okaozza az autóm lomhaságát?

Na neeeee kérdése:

Mi okaozza az autóm lomhaságát?

Figyelt kérdés

Ez egy 2002 es ford focus combi 1.6 benzin. Időnként elmegy a nyomaték.

Indításkor magas fordulatszámot produkál, ez vissza áll 900ra 3-4 perc után. Ha nem várom meg míg beáll alap fordulatra rángat az autó. Amit eddig csináltam az egy üzemanyag vezeték csere volt a motortérben mert lenyomta magáról a régit ezér új csövet és bilincselet kapott. Meglehetősen sok olajat eszik de nem tudom hová tűnik mert nincs nyoma olaj folyásnak, valamint nem is füstöl. A hűtőfolyadék tiszta az olaj pedig nem habzik. Időnként meglehetősen szépen lehet vele közlekedni viszon ha úgy gondolja indulásnál döcög, ha nem figyelek rá lefullad így magas fordulaton tudok csak elindulni.(3500-4000)

A pályán mikor megyek 110 nél váltok föl ötösbe ez kb 4500on történik, ötödikben pedig úgy érzem nem is akar tovább menni a kocsi(1-1,5perc kell neki mire felgyorsul 150-160ra)((természetesen ilyet sosem csinálnék mert törvénytisztelő állampolgár vagyok))mikor többen vagyunk az autóban természetesen sokkal nehezebben gyorsul.

Az előző autóm egy 2001 es opel combi volt 1.6 8v és az egy rakéta volt pedig nagyon hasonlóak papíron.



2023. szept. 12. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi problémával igazán elvihetnéd egy szerelőhöz.
2023. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az opel abba halt bele. Elvittem szerelőhöz mert azt mondta henger fejes lehúzott 160k val miután elhoztam továbbra is szar volt 2 hónapig használtam utána tényleg henger fejes lett majd 1 évvel később megadta magát
2023. szept. 12. 18:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja utólagos info az opelnél az egr szelep volt eltömődve ami eredményezte a többi hibáját csak a zseniális szerelő leszarta vagy tudom is én mit csinált.
2023. szept. 12. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne rám légy mérges ha rossz szerelőt választottál!
2023. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

A gyertyákat nézted már? Nem nőtt meg a hézag? Nincs legömbölyödve a középső elektróda széle?

"Meglehetősen sok olajat eszik"

Mennyit/1000km?

2023. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy kezdeném, hogy mérnék egy üzemanyag nyomást.

Megnézném a gyertyákat, gyertyakábeleket.

2023. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az 1.6 100 lo kb arra eleg, hogy komotosan 120al a-bol-b-be eljusson az ember. Ha alacsonyan akarsz a pälyän repkedni akkor vegyel nagyobb köbcentist...

Elviheted mondjuk egy Bosch szervizbe, hogy nezzek ät a kocsit... de henkölheted te is aztän irogathatsz ide, hogy miert nem megy a kocsi...

jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!