Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez? Simson tovább...

Hogy is van ez? Simson tovább lent.

Figyelt kérdés

Simson vásárlás előtt állok és nem tudok pár dolgot légyszike segítsetek.


A simson enduró-nak van e valami akumlátor félesége?

Milyen benzin, olaj kell bele ha ez van ráírva 1:50-hez?

Az index kötelező-e? Van-e hozzá valami papír féleség amivel tudom igazolni hogy az enyém(mint kocsinál a forgalmi)? Kell e elsősegély zacsi,doboz bele? Mind két dekniébe lehet pakolni? Szerelése szakemberes vagy ha átnézek pár dolgot akkor én is tudom bütykölgetni? Tuningolni lehet esetleg? Végsebessége menyi kb? Km órát és Fordulatszámlálót lehet-e rárakni, megéri-e költeni rá? Átfestése esetén kell evele valahova fordulni átíratni?


Válaszokat elre is köszönöm( akik csak beszóló komikat tudnak küldeni inkább kíméljenek.)


2010. okt. 16. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A simson enduró-nak van e valami akumlátor félesége?:


Van. Bal oldali dekni alatt van.



Milyen benzin, olaj kell bele ha ez van ráírva 1:50-hez? :


95ös és úgy kérd a kúton h 2ütemű olaj kéne amit benzinbe kell keverni. 1:50 azaz 50L benzin 1L olaj.



Az index kötelező-e?:


Úgytudom motorokon nem kötelező de ha van rajta akkor működnie kell. Simón ha szar csak lefordítják az indexet a föld felé és kész :D



Van-e hozzá valami papír féleség amivel tudom igazolni hogy az enyém(mint kocsinál a forgalmi)?:


Adásvételivel tudod igazolni h a tied.


Kell e elsősegély zacsi,doboz bele?:


Kell bele ( bár majd beleköt sok ember h nem is kell de azért jó ha van.)


Mind két dekniébe lehet pakolni?:


Nem. Balodaliban az akku van oda mellé max pár csavarhúzó stb fér. Jobboldaliban ahol levegőszűrő van oda nem érdemes pakolni h rendesen kapjon levegőt. Max 1-2 gyertya.


Szerelése szakemberes vagy ha átnézek pár dolgot akkor én is tudom bütykölgetni?:


Egyszerű szerkezet. Lehet letölteni hozzá javítási útmutatót meg mindent az alapján sián meglehet a kissebb bajokat csinálni rajta.


Tuningolni lehet esetleg?:


Lehet. Árulnak hozzá 60as hengert, rezonátor kipufogót meg erősített főtengelyt...midndet amit eltudsz képzelni.



Végsebessége menyi kb?:


Szarabb állapotúak kb 60 jobbak 70-75max.


Km órát és Fordulatszámlálót lehet-e rárakni, megéri-e költeni rá?:


Enduron alapból van rajta mindkettő.


Átfestése esetén kell evele valahova fordulni átíratni? :


Nem. Segédmotort úgy alakítasz meg festesz át ahogy csak akarsz.

2010. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebb tájékozódás miatt ajánlom elolvasni ezt:

[link]

Utána meg esetleg ezt:

[link]

2010. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy jó állapotba lévó simson de van vele egy is hiba nincs benne akumlátor és így dinamós módszerrel van megoldva rajta minden és kb mennyibe kerül az ha az elektronikáját át kell teljesen alakítani?Ja és ha egyesból felvátok és elkezdem húzni akkor az elején valami katog az mi lehet?Amúgy ingyen megkapnám a motort mert a keresztapámé( így nem kell vennem :D ).
2010. okt. 17. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
a neten lehet találni kapcsolási rajzot em olyan nagy tuománmy kibogarászni, akár magad is újra huzalozhatod de szerintem csak pár dolgoz kell átkötni rajta, ha van egy hozzá értő barátod, 2 óra alatt megvan. nekem is endurom van 51es 4 sebességes most lett újítva a blokk és ha a váltód nincs finoman beállítva (mint nekem) akkor koppanhat mikor a vogaskerék beveszi a sebességet.. váltó beállítás szervizben munkadíjjal úgy 2e ft én is ott fogom beállíttatni mert nem tökéletes.
2010. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kiegészíteném annyival hogy ha a lámpákat dudát meg a többi kacatot az áramfejlesztő helyett rákötöd az akkumlátorra és egy hozzáértő megcsinálja a visszatöltést akkor kevesebb munka van vele. nem nagy dolog :)
2010. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszike a tanácsot már a vezetékelés majdnem megvan :D csak érthető rajz kellet hozzá :D
2010. okt. 20. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!