Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet keverni az üzemanyagokat?

Lehet keverni az üzemanyagokat?

Figyelt kérdés
Szerintetek 95 ös benzin és bioetanol e85-ös üzemanyaggal elmenne az autóm károsodás nélkül ? opel astra 1.4-es ( 1995-ös évjárat)
2010. okt. 16. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább ne kísérletezz vele.
2010. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*i)
2010. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


Az első kép alatt írják, hogy keverik az üzemanyagot. kipróbálta már valaki?

2010. okt. 16. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
legalább elolvastad a cikket az előnyökről-hátrányokról?:/
2010. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tankoltam 1.4Si-be keverve. Elsőkörben üzemanyagszűrőt, majd AC pumpát kellett cserélni.
2010. okt. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan keverheted nekem is 95 astrám van 1,5 éve használom etanolal bár én 60/40 arányban de ezt ki kell tapasztalni hogy szereti az autód valamelyest gyengébb lessz a kocsid átalakítás nélkül. És nem tesz tönkre semmit párszáz kilóméter után ajánlatos benzinszűrőt cserélni mert kipucolja a trutymót az üzemanyagrendszerből és ha régi a szűrőd eldugulhat. Nem teszi tönkre a benzinpumpádat sem ha jól működik az igaz etanolnak rosszabb a kenőképesége benzinél ezért keverik gyárilag 15% benzinel de ha felesben jársz kizárt hogy tönkre tené. Akinél tönkrement ott más probléma is volt.
2010. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!