Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes az autóban tartani...

Érdemes az autóban tartani egy liter motorolajat?

Figyelt kérdés

Bármennyire is jó a kocsi, bármennyire is újak a tömítések, az elvi lehetőség hogy egyik pillanatban kinyom egy tömítést fenn áll.

Érdemes még az újabb autókban is egy liter motorolajat tartogatni biztos ami biztos alapon?



2023. aug. 28. 10:18
 1/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Ártani nem árt, én tartanék.

Sőt még víz is lenne nálam egy flakonnal. (akár kézmosáshoz is, ha esetleg kereket kell cserélni)

2023. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nekem van benne.

Tankolásonként ránézek a nívóra, de még nem volt gond

2023. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Elektromos autóba...? Minek...?
2023. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ártani nem árt. A matematikai lehetőség még új kocsiknál is nagyobb mint nulla. Bedobod a pótkerék mellé vagy egy tároló rekeszben és mintha ott sem lenne nem zavar senkit. Ha viszont mégis megtörténik amire nagyon kicsi az esély ott lesz kéznél.
2023. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Szar, olajfogyasztós autóban igen, egyébként teljesen felesleges
2023. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes....

Szinte zéró helyet foglal.

Aztán lehet soha nem fog kelleni de ha meg még is akkor örül az ember, hogy nem a kuton kellett venni 5000 ért 1 litert.

Nálam van bent 2 liter deszt víz is, 3dl fékfolyadék, 2dl szervoolaj. Biztosra mentem 😀

Oldalsó pakkban ezek bőven elfernek a kézmosó víz és a 2kg-os porraloltó mellett.

2023. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

MINEK?

Mondjatok olyan esetet amikor -normális karbantartás mellett- szükség lehet egy liter motorolajra, vagy olyat, hogy jaj de jó lenne most 3deci fékolaj!

Ha kézmosó vizet viszel magaddal, akkor szappant, és törülközőt is?

Ugyan már, nem a 60-as években élünk, hogy kötöződrót kombináltfogó kalapács csavarhúzó nélkül a szomszéd utcába se mehess!

Ezzel az erővel: emelő, 2gumiszerelővas, saller, gyufa, hintőpor kézipumpa........ tiszta vicc.

2023. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

7: normálisan van karbantartva az autóm de attól még bármikor töténhet bármi.


Pl. elkezdett villogni a kézifék lámpa. Hirtelen azt hittem kontakt hiba mert igazán sz*r úton mentem. Aztán beugrott, hogy ez jelzi az alacsony fékfolyadék szintet. Félreálltam és minimum alatt volt mert elkezdett csöpögni a kuplung alsó munkahengerénél.

Volt nálam annyi, hogy haza tudtam jönni.

Nem kellett felhívni valakit, hogy lécci hozz már pár deci fékolajat 150km-re nekem... vagy keresgélni boltot vagy stoppolni hátha van valakinél.

Na ugye milyen jól jött??? És 3dl-es kis műanyag üvegről beszélünk!!! lepkefing helyet foglal...


Motorolaj eddig nem kellett út közben, na de ha pl. valakinek éppen segítség kellene? Akkor tudnék segíteni.


Ja és emelő is van az autóban különben hogyan cserélnék kereket ha defektet kapok? :D

És igen... van szappan is a csomagtartóban + egy 20*20-as törölköző is lóg benne. Bár igaz én bogarászok kirándulás közben így minden féle dolgot összefogdozok és muszáj kezet mosnom. ;)

2023. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha pl. valakinek éppen segítség kellene"

Jaj de jó hogy mondod, akkor tegyél be egy zsák cementet, mert a kertszomszéd éppen betonozza járdát, és még vagy egy vödörnyi kellene. 😄

2023. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan autó, amibe kell. A Renaultba pl sose volt nekem, most sincs, mert egy csepp sem fog belőle, de az Audiba volt mindig, kell is néha, VW-be, Opelbe szintén nem árt felkészülni.
2023. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!