Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Letudom ellenőrizni, hogy...

Letudom ellenőrizni, hogy tényleg kicserélték a vezérlést?

Figyelt kérdés

Első autómat vásároltam, elvittem egy vezérlés cserére, számlát kértem róla. De mégis van bennem egy kis félelem, mi van ha nem is cserélte ki? Letudom ellenőrizni valahogyan?

Nem értek sajna az autókhoz, elvileg megbizható szerelőnél voltam, de ugye az ördög nem alszik.


2023. aug. 22. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Le lehet ellenőrizni, de ha nem értesz hozzá annyira, hogy ez a kérdés felmerült benned, nem tudod leellenőrizni. Meg kell nézni a vezérműszíjat, de az is csak akkor mond valamit ha láttál már vadonat újat. Továbbá be van burkolva, le kell bontani a burkolatot hozzá. Típus válogatja, hogy ez mennyire nehéz, van ahol csak 4-5 csavar esetleg pattintós, van ahol el kell tolni a motortérben a motort hogy rá tudj nézni a szíjra, és van ahol le kell emelni a kasznit a motorról hogy hozzáférj a vezérléshez. Még az sem tiszta hogy szíj vagy lánc, lánc esetén első körben a láncfeszességgel lehet erre következtetni, de ahhoz is bontani kell.
2023. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor mindegy igazából, számlát kaptam róla legalább.
2023. aug. 22. 22:02
 3/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
89%

Ha számlát kaptál róla, biztos, hogy kicserélték, hiszen ezzel igazolja a szerelőműhely, hogy ő elvégezte a munkát.


Amennyiben nem cserélné ki a szíjat és annak a szakadása szétverné a motort, nyilván perre lehetne vinni a dolgot és nincs az a szakértő aki nem tudná megállapítani, hogy egy elöregedett szíj adta meg magát.

Azaz onnantól a számlád bizonyító erejű lenne, és a műhely akár egy motorcserét is a nyakába venne, ilyen hülye biztos nincs.

2023. aug. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

"Ajánlott" tehát más ide hordja a kocsiját és elégedett!

"Számlát adott" Ő elismeri hivatalosan mit csinált!


Nagy valószínüséggel minden rendben van, ez azért egy bizalmi dolog, mert sokszor nincs nagy "látszatja", de attól még még kell lennie, ha ajánlott akkor neked is jól megcsinálta.

2023. aug. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed egy másik szerelőhöz, szétszedeted, megnézeted, fotót és munkalapot készíttetsz róla. Igaz, hogy így a duplájába kerül a munkadíj, de legalább nyugodt leszel.
2023. aug. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat!
2023. aug. 23. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, csereld le te is!

Az a biztos!

2023. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!