Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elso autot mennyiert erdemes...

Elso autot mennyiert erdemes venni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 18. 03:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amire van pénzed és nem fog gondot okozni a karbantartása sem
2023. aug. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
1 millió forint körül, de akár 1,5 millióért is, ha jó kell.
2023. aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mennyiből, miylen használatra, mekkora, milyen extrákra van igény, stb stb?
2023. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amennyi pénzed van rá. Én 3 millióért vettem az első autómat. Mik az igényeid, mennyi lenne a kereted rá, mire kellene az autó? Ezek eléggé befolyásolják az ideális választás árát.
2023. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:

"Elso autot mennyiert erdemes venni?"

Amennyiért a másodikat vagy a harmadikat. Csak egy kicsit többért. Mert amikor még a tulaj nincs tisztában az autójavítás "fortélyaival", akkor jobb, ha az autóval kevesebb a gond.

2023. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Abszolút pénztárca, használat és igény függő.
2023. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15M fölött.
2023. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre nincs általános szabály. Anyagi helyzeted és sok minden más függvénye is.

Ha ez releváns én kb. 1,5 millióért vettem az első autómat. De ez még 2011-ben volt. Akkor még nem kicsit többet ért a forint és az autók is olcsóbbak voltak. Szerencsés időszak is volt, abból a szempontból, hogy még tartott a válság vége, nem nagyon pörögtek az autóeladások. Így viszonylag nyomott áron lehetett jó autókat venni. Továbbá nekem nem a városban futkosni buszpótlónak kellett meg diszkóba járni. Hanem 200 km-re munkába ingázni. Autópályára, hosszabb utakra ezért sem valami rozzant öreg alapmotoros kisautót kerestem. Szóval emiatt sincs erre szabály, hogy milyet és mennyiért kell venni.

2023. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Farkas999 ***** válasza:

Én 40 ezerért vettem, igaz 1976-ban.

Ez attól függ mennyit tudsz rászánni. Ha van pénzed, vegyél egy kisebb újat, majd kicseréled később.

Ha használtat veszel, mindenképpen szakemberrel menj kiválasztani.

2023. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9, anyám 1978.06.27-én vette az első autóját 80.000 Ft-ért. Én 2012-ben 1.420.000-ért.

Én úgy vagyok vele, hogy inkább az elején fizetek érte többet, mint hogy utólag apránként, de folyamatosan még ezt-azt fizetni kelljen rá. Ez alatt nem csak a szervizt, hanem az utólagos extrák belebarkácsolásást is értem. De ezzel más használati tárgyakkal is így vagyok, legyen az telefon, laptop, vagy épp most vettem új biciklit. Inkább legyen drágább az elején, de legyen (használt autónál) jó állapotú és minden benne legyen, ami kellhet a következő években.

2023. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!