Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik irányba indulnátok el...

Melyik irányba indulnátok el autóvásárlás esetén?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2007-es benzines Toyota Aurisom van amelyet szeretnék lecserélni. Kombit szeretnék a nagyobb csomagtartó nyitás és a jobban pakolhatóság miatt.10 évesnél öregebbet nem szeretnék. 4 lehetőség lenne.


Toyota Auris hybrid

99 lóerős autótól tartok, hogy gyenge lenne előzéshez, hegyi utakon. Toyotás csoportból már elég sok infóhoz jutottam a hybriddel kapcsolatban.


Mazda6

2 literes motorjával már jóval erősebb mint a jelenlegi. Próbakörre mentem vele, jók az első benyomások.


Kia Ceed, Hyundai i30

Legnagyobb benzines motorja az 1.6-os ami talán kevés lehet a jelenlegivel összehasonlítva.



Mely autók felé nézelődnétek az alábbiak közül?


2023. aug. 14. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
KIA-t vagy Toyota-t vennék ezek közül. 1.6-os motor bőven elég, ha nincs koppra pakolva az autó.
2023. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Honda civic 1.8 140le benzin.

Én most akarom lecserélni a Kia ceed-et ami 1.6 135 le benzines.

Apróbb gondok ami lassan bosszantó.

2023. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Auris hibrid

Releváns, hogy mennyire dinamikus hegymenetben? Rendszeresen használod városon kívül hegymenetben az autót úgy, hogy előzöl? Ha igen, felejtsd el mindet és vegyél dízelt. Ha meg nem, akkor elég az a 100 lóerő.


Mazda 6

Ha nem rohad, mehet. Attól függően hogy pontosan melyik évjárat, alvázvédelem mielőbb menjen rá.


Kia, Hyundai

Ha alternatíva az Auris és a Mazda, én nem is gondolkoznék rajtuk, egyből kiszórnám mindkettőt.

2023. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aurist csak azért találom gyengének mert van tapasztalatom az 1.6ossal Tátrában, Alpokban és megpakolva volt ahol forgatni kellett rendesen hogy fel tudjon menni. De ez évi pár alkalom ami nem egészen befolyásoló tényező. Dízelt nem szeretnék, gyakran használom városban munkába járáshoz vagy rövid távokra.
2023. aug. 14. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
A 2 literes benzint is pörgetni kell, ha tényleg meredek az emelkedő. Én ezen nem kattognék, azon az évi 2-3x 50-100 km-en egy fokozattal lentebb mész, az autónak baja nem lesz, max többet fogyaszt.
2023. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Toyota Auris hybrid


99 lóerős autótól tartok, hogy gyenge lenne előzéshez, hegyi utakon. Toyotás csoportból már elég sok infóhoz jutottam a hybriddel kapcsolatban."


Kb 130 az a 99. 99 a benzinmotor+rásegít az elektromos (1.8HSD Priusom van, ugyanaz a hajtáslánc). Oké, nem versenyautó, de egy előzés azért megoldható ezzel a technikával. Persze amúgy egy hibridnél nem feltétlen az a lényeg, hogy te legyél elöl... Arra viszont számíts, hogy a hibridakksi miatt kisebb a csomagtartó.

2023. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hibrid auris egyértelműen.
2023. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Csak nekem tűnt fel, hogy nincs 4. opció?

Egyébként hybrid. Próbálj ki egyet, mielőtt lóerő alapján akarsz dönteni.

2023. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az jó ötlet, hogy próbáld ki a hibridet, mert sok embernek nem jön be az e-cvt, mert nem értik, hogy gyorsításnál miért egy fordulatszámon bőg.


Pedig ha megszokod, szerintem nagyon kellemes, és könnyedén 5 liter alá vihető a fogyasztása.

2023. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Barnabas333 ***** válasza:
Én is a hibridre szavazok, de ha Kia Ceed lesz akkor csak 2016-2018 közötti 1.6-os JD-t vegyél, csak néha kell neki dióhéjas tisztítás a sok város miatt. 9 évig volt 2 Mazdám, imádtam őket, de a rohadás miatt elpártoltam a márkától.
2023. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!