Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás után kiderült...

Autóvásárlás után kiderült átverés bizonyítékkal?

Figyelt kérdés
Novemberben vásárolt autónak pár hete váltóhibája jött elő (félautomata) előtte nem volt vele gondunk. Az eladó szerint 2015-ben kuplungszett illetve váltótartó bak csere volt, ez is csak azért, mert csúszott a kuplung, olyan tüneteket nem produkált mint most nálunk. Ezek után hirtelen ötlettől vezérelve rákerestem az eladó nevére egy toyotás csoportban, és kiderült hogy egy évvel ezelőtt váltóhibáról tett fel itt kérdéseket ugyanazokkal a "tünetekkel" mint amiket éppen nálunk is produkál az autó. A villamossági szerelő már nem tud vele mit kezdeni így írta. Ergó, át lettünk verve a hibátlannak beállított autóval. Mivel ez a bejegyzés bizonyítéknak számít, így ezzel hová érdemes fordulnom, mi legyen a következő lépés?

2023. júl. 30. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mivel ez a bejegyzés bizonyítéknak számít"


Biztos vagy te abban? Bíróság előtt simán mondhatja, hogy csupán elméleti volt az érdeklődése, vagy egy ismerősének volt ilyen kocsija és az ő nevében érdeklődött.


Másrészt:

2022. novemberében vettétek, most, június-július környékén jött elő a hiba. Akkor eszerint több, mint fél évig jól működött nálatok. Ezek után elég nehéz azzal érvelni, hogy nyilván megvolt ez a hiba az autó megvételekor is.


Hogy mi legyen a következő kérdés?

Beszélj egy ügyvéddel annak kapcsán, amiket írtam. Szerintem neki is nagyjából az lesz a véleménye, mint nekem, de ha netán nem, és lát a pereskedésben fantáziát, akkor neki lehet állni (akkor már úgyis ő fogja javasolni, mit mi után tegyetek).


Megj.:

Az természetes, hogy az ügyvéd nincs ingyen, még egy jogi tanács sem.

2023. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig nem volt baja a váltónak? Így nehéz lesz jogi útra terelni az ügyet.
2023. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Istenem , de sok a lúzer !
2023. júl. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egy évvel ezelőtti csoportban való érdeklődése a hibáról és az oda írt kommentjei is egyértelmű bizonyíték számomra, miközben nekem 4 hónappal később "hibátlanul" adta el a kocsit. Egyértelműen úgy ír róla, mint az ő autója. És az hogy fél évig nem volt baja, a szerelő azt mondta a hőmérséklet is befolyásolja a működését. Illetve azóta utánanéztem és jogszabály szerint egy éven belül, amennyiben tudod bizonyítani hogy a hiba már a vásárláskor is ott lehetett, lehet reklamálni az eladónál, úgyhogy kulturáltan megpróbálkozom vele.
2023. júl. 31. 10:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve #1-es, ügyvédnél megérdeklődöm a dolgokat.
2023. júl. 31. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Kopó alkatrészre nincs szavatosság. A vásárláskor + még fél évig hibátlanul működött. Teljesen fölösleges ügyvédre pazarolni a pénzt szerintem. Youtube/becsuletesnepper/miért nincs garancia a használt autóra. Fogsz találni szavatossággal kapcsolatos videót, érdemes megnézni és ez ingyen van. Szerintem egy ügyvéd se magyarázná jobban csak ott még fizetned is kéne a jogi tanácsadásért. Persze a te dolgod/pénzed. Én se véletlenül néztem ilyeneket, júniusban vettem autót, az enyém se hibátlan, tudom hogy rossz érzés de sajnos a használt autó vásárlás ilyen. Lutri
2023. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 -os, a váltó nem kopó alkatrész.

Ilyen alapon az egész autó az...

2023. aug. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!