Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta kötelező az újonnan...

Mióta kötelező az újonnan gyártott autókba a szervó kormány?

Figyelt kérdés
Melyik évtől?

2023. aug. 10. 14:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
#10 Akkor olvass kicsit utána.
2023. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen kérdés, mert sosem volt kötelező.
2023. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem, nem nekem kell utanaolvasni. A szervot tovabbra sem kormanyozzuk. Meg mindig a szervo kormanyozza az autot.
2023. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
#13 Pont azért nem szervókormány, hanem kormányszervó. Van egy szép nagy darab alkatrész az autóban, ami a kormány mozdítására elektronikusan rásegít a kormányzásra. Azt hívjuk kormányszervónak. Modern autóban ha nem működik, kézzel sem tudsz kormányozni.
2023. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A szervo elso sorban nem rasegitest hanem pozicionalast lat el. Az hogy ehhez milyen nyomatekra van szuksege egy masik dolog. Nincs olyan hogy kormanyszervo. Van szervo kormany es ennek resze a szervo illetve a kormanymu.
2023. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudodmot lehetne kormanyszervonak megnevezni? Azt az automatat amit filmforgatasokon vagy sofor nelkuli teszteken ra"akasztanak" a kormanykerekre. Na az kormanyszervo funkciot lat el. De normal esetben maximum te lehetnel az autoban a kormanyszervo, ami/aki a kivant poziciora allitja a szervokormanyt.
2023. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%
#16 Jó ember, autóiparban dolgoztam villamosmérnökként, ECU-kat terveztem-teszteltem, ne mondd már meg nekem, hogy néz ki egy elektronikus kormányszervó. Valahol a hidraulikánál lehetsz leragadva, ha jól értem.
2023. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem relevans, hogy hol dolgoztal, plane nem a megnevezes szempontjabol. ECU-t lehet hogy terveztel, kormanymuvet es szetvot valoszinuleg nem. En a masik oldalt ismerem, mi kormanymu gyartosort epitettunk, programoztunk. Nem volt az olyan regen. Nem hivjak az autoiparban kormanyszervonak, vagy inkabb ugy mondom egyik reszet sem nevezik igy. Ez valami teves projektestol vagy vacak forditasbol megragadt fogalom. Nincs kormanyszervo.
2023. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
Már rég nem rásegítés van, hanem különböző elveken működő mágneses szenzorok kormányszöget mérnek, aztán a mikroprocesszor kiadja a vezérlést a szervómotornak, ami fordítja a kereket. Kő alól ki kéne bújni. És mivel 3 cég szolgálja ki a világ összes autómárkáját, ez mindenhol így van.
2023. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Tán 20-30 éve volt olyaN szervókormány, hogy ha meghalt, akkor nehezebb volt kormányozni. Egy mai autóban nagyon nem így van, ha neadjisten meghal a szervó, akkor konkrétan kormányozhatatlan lesz az autó. Steer-by-wire még nincs mert szabvány szerint nem tilos, de egy fél lépésre vagyunk attól, hogy maga a kormány fizikailag semmit nem csinál az autóban, csak jelet ad.
2023. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!