Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt-e a kétütemű motornak, ha...

Árt-e a kétütemű motornak, ha a keveréket kivételesen nem kétütemű motorolajjal készítem?

Figyelt kérdés

Kölcsön kapok egy kétütemű motorral működő eszközt 1-2 órai használatra, várhatóan 1-2 liter üzemanyagot fogok elhasználni.

Szerény véleményem szerint nem árt a motornak, ha kivételesen jó minőségű motorolajjal helyettesítem az egyébként szükséges kétütemű motorolajat.


2010. okt. 15. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kétütemű motorolajnak teljesen más a viszkozitása, nem véletlenül találták a kétütemű motorokhoz. Az az 1-2 óra alatt pont gallyra lehet vágni így egy motort. Én biztos nem adnék neked kölcsön semmit.
2010. okt. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a 2T olajnak nagy a hőtűrése nem ég el a hengerben, hanem ken! Az egyéb "motorolajok" elégnek, ezért csak károsítják a az égésteret, gyertyát, stb. Én nem tenném bele.
2010. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Ne csesszél ki azzal aki jóindulatú veled és kölcsön adja a gépét! Ha nem is megy tönkre nálad akkor is maradandó károsodás keletkezhet a hengerben és a dugattyún! 1200ft egy liter 2üteműhöz való olaj megér ennyit a "jóhíred"? Ha nem akarsz venni inkább kérj attól aki a gépet kölcsönadja neked, biztos szívesebben ad inkább olajat is, minthogy tönkre vágd a gépét. Én pont ezért nem szoktam kölcsönadni gépeimet, inkább megyek megcsinálom én, ha kisebb munkáról van szó. Amúgy is tönkremehetnek ezek a kütyük, természetes elhasználódás miatt nemhogy ha még nem hozzáértően használja valaki. A motorolaj nem tudja helyettesíteni a kétütemű olajat azaz, hogy a kérdésedre is válaszoljak IGEN ÁRT!

Laci

2010. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értékes válaszokat - természetesen a legjobb kétütemű olajat fogom beletenni.....

Kedves első válaszadó - nyugodtan kölcsönözhetnél nekem bármit, mindig, mint most is, igyekszem körültekintően eljárni, hogy másnak se okozzak kárt, vagy kellemetlenséget.

2010. okt. 15. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Árt!

Az előttem lévők már leírtak mindent, annyit fűznék hozzá, hogy lehetőleg Stihl vagy Husqvarna olajat tegyél bele, az a legjobb.

2010. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!