Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyesmi árkategóriában milyen...

Ilyesmi árkategóriában milyen autót lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Körülbelül két éve van jogosítványom, annó első autónak vettünk nekem egy Renault Cliót, de úgy érzem kinőttem. Viszonylag sokat kocsikázok, csak munkába napi 80-150 km, szinte végig autópályán. Szerettem a mostani kis autóm, tök jó volt rajta megtanulni vezetni, de már szeretnék egy pár évvel fiatalabb, megbízhatóbb autót. Illetve egy olyat, ami fogyasztásba is talán egy picit jobban megérős, mert szerintem a mostani picit sokat fogyaszt ahhoz képest.

Árkategóriában olyan 1,5-2millió amit rászánnék, nyilván nem várok ennyi pénzért egy tökéletes autót, de szeretnék egy megbízhatóbb, nem a legdrágábban szerelhető, viszonylag tűrhetően fogyasztó autót.

Milyet ajánlanátok?

Semmi elképzelésem igazából, vevő vagyok mondhatni bármire.


2023. aug. 3. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
1.6 és 2.0 között valami dízel. De ha eddig benzines volt, akkor a megbízhatóbb és olcsón javíthatót felejtsd el, a dízelek komplikáltabbak a benzinesnél, így általánosságban kevésbé megbízhatóak és drágább a javításuk.
2023. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Használt autó: mit vegyek 1-2-3 millióból?

[link]

2023. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem derül ki a kérdésedből, hogy a Clio-t méretre nőtted ki, kvázi kis autók kilőve, vagy egyszerűen a korából, állapotából adódóan mondod ezt.


Valamint a motorról sem mondtál semmit, a sokat fogyasztás mit jelent, meg milyen motoros a jelenlegi?


Azért kérdezem, mert egy kis pörgős motoros turbo benzines vagy dízel autó pont ideális egyedül ingázni, de ha cél, hogy mondjuk a 2 méteres bútort is el tudd hozni vele az IKEA-ból akkor teljesen mások az igények.

2023. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Korából, állapotából mondva inkább. Nincs bajom a kis autókkal, sőt, nem is szeretnék egy túl nagyot.


1,2 benzines. Ilyen szempontból is érzem, hogy picit mondhatni kinőttem, szeretnék egy picit erősebbet. Nem gyorsulgatni akarok vele persze, csak azért pályán ingázáshoz jobban örülnék egy picit erősebb autónak.


Pontos fogyasztást nem nagyon számoltam soha, de nagyjából 7liter körül lehet. Nő vagyok, egyébként annyira sajnos nem értek hozzá, nem is tudom ez mennyire számít soknak, csak hallottak alapján saccoltam be, hogy sok lehet.

2023. aug. 3. 15:24
 5/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az 1.2-es feltétlezhetően szívóbenzin Clio nem lehet egy dinamikus, így nyilván azt pörgetni kell, így ebből adódóan a 7 liter reális lehet.


Mivel iszonyat elszálltak az autóárak, így sajnos egy használtautónál már a 1,5-2,0 millás keret ami régen bőven korrektnek számított ma már majdnem a beugró szint, egy olyan autóra ami nem a szopóroller kategória induláskor már.


Én maradnék a helyedben a kis autónál, ebből mivel én német autó párti vagyok, nem tőlem fogod a japán vagy koreai autókat hallani ajánlatként, mert nyilván mindenki magából indul ki. De egyébként megjegyzem attól függetlenül, hogy nem az én világom, meg nem ajánlgatom őket, a német után ebből a két ligából választanék.


De most úgy írom, amit én vennék.


Én ennyiért valami kis pörgős turbó benzinest vagy dízelt vennék, mindkettőnek van előnye hátránya.


Leginkább a VW csoportos autók közül:

VW Polo, Seat Ibiza, Skoda Fabia


Vagy ha picit nagyobb érdekes

VW Golf, Seat Leon, Skoda Octavia, Audi A3


Én úgy gondolom ezek elég jó konstrukciók motor terén, meg kb 2008 óta mióta VW CRTDI-re váltott nagyjából az összes dízel motorja jónak mondható.


A benzinesből a TSI, TFSI motoroknak volt egy mélyrepülése az első időszakba ebből adódik egy kvázi rossz hírneve, de nagyjából 2013 óta azok is jó technikák.


A korai korszakból is generációtól függően inkább csak azt mondanám azt átlagosnál jóval több törődést igényelnek, amit ha a korábbi tulaj megadott akkor nem egy rossz választás.

2023. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy újabb Cliot
2023. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!