Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehetett a probléma?

Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőtt úton voltam, amikor lefulladt a kocsi a forgalom kellős közepén. Annyit láttam, hogy felvillant mind a 3 hibajelző a műszerfalon és utána leállt a kocsi. Utána újraindítottam mindent és a 3-ból csak egy maradt, ami a kipufogógázrendszerért felelős, de nem tudom hogy fogalmazzam pontosan. Elindultam megint, de csak kb. 50m-t tudtam menni, és elölről kezdődött minden. Utána már nem mertem továbbmenni, hanem hívtam segítséget.

A pasi aki kijött, első ránézésre nem talált semmit a motorháztető alatt, letesztelt valamit, de abból se lett semmi. Végül leszedte az akksiról a kábeleket és ezzel "újraindította" az autót és kitörölte a hibát. Mentünk egy tesztkört, ahol minden rendben volt, és végül hazavezettem. A biztonság kedvéért elmentem szerelőhöz, aki semmit nem tudott kiolvasni a protokollból, mert régi autóm van és nem mentett el semmit. Otthagytam 40€-t és nem lettem okosabb. Kérdeztem, hogy mit csináljak, azt mondta másképp nem derül ki mi a hiba, csak úgy ha vezetek és megint lefulladok. Jövő héten egy 300 km-es út áll előttem.


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges, hogy ennyivel megoldódott a probléma? Azóta nem merek sehova menni és az autópályán is elég gáz lenne, ha lefulladnék, de lehet még így is jobb, mint ekkora forgalomban. Felmerült még az is, hogy a régi autók hőmérséklet-érzékenyek és mielőtt elindultam, árnyékban álltam, de utána a tűző napon 30 fokban. Történt már valakivel hasonló?


2023. júl. 24. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én jàrkàlnék vele...

Látszólag semmi baja.

2023. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van olyan probléma, amit tényleg ennyivel meg lehet oldani?
2023. júl. 24. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Erősen kétlem. Előfordul néha, hogy egy pillanatnyi elektronikai zavar fals hibát eredményez és ha ez a fals hiba pont olyan, ami vészüzemmódot, vagy vészleállást eredményez, akkor a tárolt hiba törlése megoldja a problémát és mivel fals hiba volt, nem is fog visszajönni.


De ez elég ritka. Maga a fals hiba is ritka, de az meg méginkább, hogy a fals hiba ilyen komoly legyen. Ráadásul ha régi autó, akkor lehet nincs is még benne ilyen, hogy vészleállás, ez a modernebb túlbonyolított elektronika hozománya, régen nem volt ilyen.


Úgyhogy mindent egybe vetve kétlem, hogy a probléma megoldódott.

2023. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért régi autóknál egyáltalán nem ritka a fals hiba. Viszont ami lefulladást okozhat, az elég ritka... Én az üzemanyagellátás felé nézelődnék. De mivel ez elektronikai hiba, valóban nem fogja tudni neked senki megmondani, amíg nem jön elő újra.
2023. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

Amíg nem állandósul a hiba, addig kicsi az esély, hogy egy szerelő megfizethető pénzért megjavítsa.

Az a szomorú helyzet, hogy egy ilyen jellegű hibánál a tulajdonostól függ a végkimenetel:

- ha nem ért az autóhoz és nincs bátorsága használni, akkor legjobb ha eladja

- ha van olyan ismerőse, akinek van OBDII olvasója, akkor odaadhatja használatra. Ha megáll, legalább lesz egy hibakód. Ugyanez lehetne szerelővel is, ha annak nem lenne 40 euro az óradíja

- nem ért az autóhoz, de van bátorsága használni. És van a zsebében egy telefonszám egy műszeres embertől. (Szerelő vagy barát.)

- akit nem izgat, hogy néha lendületből kell félrehúzódni és levenni az akksisarut

- valaki, aki vesz egy OBDII diagnosztikai műszert és kitanulja a használatát.

2023. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!