Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehetett a probléma?

Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés
Vasúti sorompót láttam megy le előttem kB 200 m re voltam, le állítottam a motort, de véletlenül nem vettem ki a váltót sebességből, és 4-esben odáig gurultam álló motorral, csak akkor vettem észre, hogy sebességben maradt, mikor a végén leállásnál rántott a kocsi. Na de mikor elment a vonat és felment a sorompó nem indult be a motor, nagy nehezen beindult addigra már dudáltak mögöttem, de nem volt alapjárat és lefulladt vagy 4-5 szőr, egyszerűen nem tudtam elindulni vele, aztán egyszer csak megjavult és azóta jó.

2021. okt. 21. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen elő fordul, ez természetes.
2021. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok üzemanyagot szívhatott fel és fuldoklott benne egy ideig, aztán amikor normalizálódott, ment tovább. Szerintem.
2021. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%

#1

"Ilyen elő fordul, ez természetes."

Ha jól értem, a kérdező levette a gyujtást és üresben akart a sorompóhoz gurulni. Ha ez történt, szerintem ilyet normális vezető nem csinál.

A gépjárműoktatók már azt is tiltják, hogy a tanuló járó motorral, üresben gurljon. Ami bizonyos fokig felesleges óvatoskodás.

De az, hogy valaki leállított motorral guruljon! Nem csak, hogy veszélyhejzet esetén nem tud hirtelen gyorsítani, de nincs hidraulikus kormányszervó és 1-2 fékesés után megszűnik a fékszervó is. Az a pár centiliter benzin nem éri meg ezt a kockázatot.

2021. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:

#2

"Túl sok üzemanyagot szívhatott fel és fuldoklott benne egy ideig, aztán amikor normalizálódott, ment tovább."

Jó gondolat, de feltehetően le volt véve a gyújtás. Különben a motor beindult volna. Ha nincs gyujtás, nem jár a benzinszivattyú és nem kapnak jelet az injektorok sem.

2021. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Centiliter? Még annyi se... kb. elhanyagolható mennyiségről lenne szó, nem is értem a kérdezőt miért művelt ilyet. De amúgy igen amit írsz, tökre ön- és közveszélyes, ülj le kérdező, egyes, az is aláhúzva...
2021. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

#5

Egy közelítő számítás:

Az alapjárati fogyasztás kb. 1 liter/óra. Ha kb. 50 km/óráról kezdi a kigurulást és 200 métert gurul, akkor az átlagsebessége 25km/h. Az idő 0,008 óra. A fogyasztás 8 ml, kb. 1 cl. A spórolás 4 forint.

2021. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 nem kötekedésből írtam, csak megerősítettelek :) szóval tényleg, ahogy számoltad még egy centiliter se, a következő gázadáskor el is füstölte azt a 4 forintot.
2021. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanuld meg hogy nem állitjuk le a motort és nem gurulunk sehogyan sem, se üresben, se sebességben.
2021. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért állítom le ilyenkor, láttam, hogy megy le a sorompó, várni kell van, hogy 10-15 percet is vagy 2 vonat is megy, ki is van írva a sorompónal, hogy motor KI, egyenes szakasz, így ha azon a pár m en elmegy a szervó akkor sincs probléma, a fék meg működik pár nyomást bőven addig (max ha már nincs vákum erősebben kell nyomni, de fékezni sem kellett a szakaszon). Tudom, hogy oktató mit tanít emlékszem ilyenre bár 10+ éve volt.

Egyébként pl a nyugati felüljárón állok a dugóban, a start stop akkor is lekapcsolja a motort, és üresben gurulok le a lámpáig, 1 lámpa váltásnál kB 3-4 autó tud átmenni, az is pár perc, míg a felüljáró tetejéről az aljára érek. (álló motorral)

2021. okt. 21. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!