Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány lóerő alatt nem érdemes...

Hány lóerő alatt nem érdemes autót venni?

Figyelt kérdés
Most van egy 90lovas kocsim, de gyengének érzem, főleg gyorsulásban... váltanék, szerintetek mi az a lóerő ami napihasználathoz elengedhetetlen,pl előzés stb.
2023. júl. 9. 16:00
1 2 3 4
 31/37 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

A Golf 7 R meg az Audi RS3 megint más liga!


A VW az Audi alá van pozícionálva, tehát ott a csúcsmodell, ez esetben a Golf 7 R az adott korú S3-assal van pariban, az RS3 magasabb szint!


A Golf 7 R elvileg 2018-ig készült a facelift utáni modellből az R-t felhúzták 310-lóerőre ami pöccre ugyanaz mint az Audi S3 ekkori modellje!

Mindkettőt a jól ismert 2.0 TSI/TFSI motor hajtja, mindkettő összkerékhajtás 4Motion/Quattro, az Audinak picit nagyobb a nyomatéka, de totál egy liga a két kocsi.


Az RS3 más liga, az ebben a korszakban 400 lóerő volt 480nm nyomatékkal, szándékosan a VW házonbelül nem csinált magának konkurenciát az S modell felett, legalábbis ilyen hatchbackbe!


A videóra meg azt tudom mondani volt 250 lóerős R Golf, a Golf V R32 az 250 lovas volt 3,2 V6 szívóbenzin motorral!

2023. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Igen, viszont nem tudom,hogy nekem megér annyi plusz pénzt egy audi mint a golf :D még ezen filózok. bár néztem magyar videót is golf-ról ott 3,8s körül volt a 0-100 :D :D brutál
2023. júl. 10. 20:04
 33/37 A kérdező kommentje:
Ezzel nagyon szemezgetek :D [link]
2023. júl. 10. 20:12
 34/37 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Belemegyek a játékba tegyük fel, hogy feltételezem, hogy van ennyi pénzed ilyen kocsira, én akkor sem vennék ennyire mókolt eleve kihegyezett autót.


Több okból is, ezt olyan építette, aki értett hozzá, tehát minden pénzét, idejét, energiáját, de ami a legfontosabb tudását hozzá tudta adni az autóhoz.


A Golf R legyen bármelyik széria is, egy nagyon limitált kocsi, még gyárilag se biztos, hogy leemelnek hozzá a unixba alkatrészt a polcról, tudom, mert én egy full gyári S modellel járok és tapasztaltam.


Amit még így széthekkeltek, azt legyen szerelő aki javítja, legalábbis szívesen bevállalja.


Harmadrészt egy 310 lóerős kocsit, ha igaz a leírás jelenleg 490 lóerőre felhúztak. Ez egy ketyegőbomba, de biztos, hogy max hobbiautónak jó.

Az RS4-be is 2.9TFSI motor tud 450LE-t üzembiztosan, gondolom az Audi mérnökei nem olyan hülyék, hogy nem jöttek rá, hogy ezt ki lehetne hozni a 2.0TFSI-ből is.


De javítsatok ki, ha én vagyok hülye a tuninghoz és ez így tök oké, és tuti vétel!

2023. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Ebben van valami! Latom te azert kepben vagy! Amugy a keretem 10m korul lenne autora, te mit javasolnal?
2023. júl. 10. 20:29
 36/37 Koaxk Ábel ***** válasza:
46%

Én támogatom a sport modelleket, vegyél Golf GTI vagy R modell-t vagy Audi S3-at ami fontos szigorúan 2013-tól felfelé évjáratban. Mert ezekben a 2.0TSI/TFSI motor van ahol kb akkor jött ki a 3 generáció ami már nem egy problémás motor. A lényeg ne legyen rommá húzva, legyen gyári, aztán ha te mókolni akarsz rajta, szíved joga, de egy széttuningolt vassal csak szívni fogsz.


Ja ami nagyon fontos, hogy ezeknek az autóknak azért nem filléres a fenntartása, mindenképpen ráhagyással vegyél autót, hogy azért legyen tartalékod is, ha hirtelen párszázezret vagy akár milliós összeget rá kell locsolni.


Csak egy bagatel példát mondok, általában mivel sport modell, peres gumi kell rá, ezek sem feltétlenül a standard gumiméret árban vannak.


Én menetközben szembesültem csomó olyan dologgal amire nem is gondoltam korábban, egy limitáltabb sportosabb modell esetében.

2023. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. júl. 10. 20:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!