Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire árt a motornak ha...

Mennyire árt a motornak ha beleöntöm a leszűrt sütőolajat?

Figyelt kérdés
Van egy w123-as merci a családban amit én használok. 2.4-es dízel és ismerőstől szoktam venni olcsón olajat amiben a làngost süti meg én is le szoktam szűrni aztán beleöntöm. A motor gyönyörű szépen jár, egy pöccre indul mindig. Ez egy kvázi “örökölt” kocsi apukámtól amit nekem adott hogy megtanuljak rajta vezetni meg ilyesmi. Valószínű már jóval milllió km fölött van de ezzel tudok valami kárt csinálni a motorban? Kúton szinte nem is tankolok csak kannából. Lehet ebből később baja a kocsinak?
2023. júl. 9. 02:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennek baja nemlesz, az újakba turbósakba nemajanlott. A motort nem félteném, csak az adóhatósággal ne találkozz vagy olyannal aki felad vagy kiérzi, hogy sültkrumpli illat veszi körbe a kocsidat, mivel az üzemanyagon elég magas az adó és ezt nemfizeted így ebből lehet bajod.
2023. júl. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbben a tankba szokták önteni nem a motorba. Próbáld ki, hátha jobb lesz...
2023. júl. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Kamu vagy.

Ha már te beleszoktad önteni, akkor neked kellene megmondani hogy jó-e vagy nem.

2023. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A W123 már bőven OT-ztatható korú. Ha olyan jó állapotban van, mint írod, én nem kísérleteznék vele. Lehet, hogy elmegy vele, de használni biztosan nem fog neki.
2023. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!