Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha A2-es jogsival 38kw-os...

Ha A2-es jogsival 38kw-os motort vezetek, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Most lesz lassan meg az A2-es jogsim. Van egy motorom, nagyon a szívemhez nőtt, viszont most néztem a forgalmiját, és sajnos 38kw-os:(( Régóta megvan, apukám használta sokáig. Abban a tudatban voltam, hogy 35kw-os.400 köbcentis kis gyorsasági egyébként.Ha ezzel igazoltatnak, akkor milyen büntetésre számíthatok? Eltiltás egy bizonyos ideig minden motortól, és pénzbüntetés? Vagy van arra is esély, hogy nem kérnek forgalmit? Amíg nincsen meg a jogsim, addig nem fogom használni. Habàr előtte bevallom, hogy használtam. Mindig szabályokat betartva, ésszel használtam.Találkoztam is rendőrrel, de nem állítottak még meg. De ami késik az nem múlik, szóval kiváncsi vagyok van e valakinek valamilyen tapasztalata. (18f)

2023. júl. 2. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Vezetéstől való eltiltás.
2023. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Pénzbüntetés és eltiltás is lehet. Baleset esetén a biztosítód behajtja rajtad a kárt.


Esetleg próbáld meg lefojtatni 35 kW-ra.

2023. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" Amíg nincsen meg a jogsim, addig nem fogom használni."

Akkor kérdés sincs!

" Mindig szabályokat betartva, ésszel használtam."

Ha nem volt rá jogsid akkor milyen ésszel használtad??

2023. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 De ha meglesz a jogsim, akkor sem használhatnám hivatalosan, mert 3kw-al több mint amennyinek szabad lennie. Pont erre vonatkozott a kérdés.


Teljesen mindegy, hogy jogsival használtam volna, vagy anélkül(itt a közlekedésre, és közlekedés szabályaira gondolok).

2023. júl. 2. 20:00
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 És ilyenkor a forgalmiba is belekerül ez?
2023. júl. 2. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értem mi értelme letenni a jogsit egy rakat pénzért, egy rakat időt elb#szva rá, ha a végén egy olyan járművet akarsz vezetni vele, amire nem is érvényes. Nem lenne egyszerűbb akkor le sem tenni a jogsit...?
2023. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: természetesen be lehet íratni a forgalmiba. Egyébként semmi értelme nem lenne.

[link]

2023. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!