Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok ha 600-as GSXR-t A1 jogsival vezetek?

Figyelt kérdés
Nem fojtott, szóval korlátlan kéne rá. Nyílván elhagyatott, kis forgalmú helyen használnám. Amúgy okmányai a motornak rendben vannak. Gondolom instant jogsi elvétel, meg vastag csekk? Meglépni nem akarok mert rendszámos.
2020. aug. 15. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fojtva lenne sem felelne meg annak a kritériumnak hogy max 125 cm3...... Még minig nem attól kell ilyenkor tartani hogy megfog a rendőr, hanem attól hogy baleset részese leszel, és mindent rád vernek mert nincs jogsid. Még akkor is ha nem te okoztad a balesetet. arról nem is beszélve hogy nem lesz kellemes az akár több milliós kérokst zsebből kifizetni. Szerintem nem ér annyit, majd ha elérted azt a kort, akkor tedd le az A2. azzal majd egy darabig elleszel.
2020. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

35 ezer helyszíni bírság vagy 70 ezer szabálysértési bírság. Ezen túl vezetéstől eltiltás is szóbajöhet.

Ha balesetet okozol, a biztosítód behajtja a kár összegét rajtad.

Ha bűncselekményt követsz el (pl. ittas vezetés, közúti veszélyeztetés, közúti baleset okozása stb.), akkor súlyosító körülmény lehet.

2020. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért írtam hogy nem fojtott, mert 2 kategóriával nagyobb mint amire jogsim van. Amúgy balesetet egészen biztos hogy nem okozok arrafelé.
2020. aug. 15. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
nem muszáj neked okoznod...
2020. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem jár arra szinte senki, ha meg igen az is gyök 2-vel
2020. aug. 15. 21:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak A2 jogsis motorok iszonyat drágák, most akarok beiratkozni A2-re, szeptemberben lesz 2 éve hogy megszereztem. Onnan megint 2 év mire korlátlanom lesz, addig meg havonta 1-2x elgurulnék arra. Egyébként nem vettem meg még. GS500 és társai kizárva, eddig CR250 meg EXC125 motorjaim voltak, ahhoz képest egy 25-35kw nem lenne szinte semmi előrelépés.
2020. aug. 15. 21:58
 7/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy balesetet egészen biztos hogy nem okozok arrafelé."

Ezt sosem tudhatod. Sokan gondolták már ezt...

2020. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35 ezer, de utána max 70 ezer, illetve eltiltás is lehet. Ha baleset részese vagy, akkor minden szempontból szoppantyú.
2020. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te vagy a gyök 2 ha ezt nem tudod felfogni.
2020. aug. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!