




Az m47 általában még jó motor, nekem 2 is volt ilyennel. A n47 viszont a bmw szégyene. A többi részéről nem tudok nyilatkozni, nekem e46 volt, 300 ezerrel adtam le, alig volt baja. Utána e61, annak meg minden baja volt szinte 2 hetente, kivéve a motor.
De ilyen kis konzervdobozt tuti nem vennék, mert buta nehéz dögök, delegalább cserébe hely sincs benne.
3-as alá nem mennék.





Az M47-nél nekem semmi gondom nem volt. Apróságok voltak, ha van partikelfilter, az hamar eltömődik, ha nem használják hosszútávon.
Ezen kívül nekem egy hőgombaproblémám volt, ami 30 euró lett volna, ha előtte nem szedik ki a gyertyákat, meg nem cserélik ki az izzítás vezérlőjét. Talán az olaj meg a szűrők cseréjére kell leginkább figyelni, meg a helyes használatra.










"csak szívósor lapkákat kell kikapni-ledugózni"
És azzal miért lesz jobb? Nekem 300-at elment, és 200 euróért rendeltem rá felújított komplett szívósort, ha cserélni kellene(nem kellett). De aki ennyit nem tud költeni rá, az ne vagyen BMW-t.





Páromnak ilyen autója volt 2013-tól két évvel ezelőttig, 326 ezer kilométerrel lett eladva aminek a nagy része vidék vagy autópálya (tehát hosszabb táv) volt, természetesen voltak nagyobb szerviztételek de semmi olyan ami kirívó lett volna a futásteljesítmény ismeretében, mindegyikre lehetett számítani. Nekem volt röviden E46 szedánom ugyanezzel a motorral, az is jó volt, de tényleg csak fél évet használtam így ott mélyre menő tapasztalatot nem tudok mondani. A motorral ha karbantartod nem lesz kifejezetten sok problémád, de természetesen ez egy öreg turbódízel, annak minden velejárójával.
Amúgy az autót én szerettem. Én is mentem vele sokszor, azt leszámítva hogy kompakt autóhoz képest elég szűkös volt főleg hátul, nagyon tetszett, lehetett vele élvezetesen kanyarogni bár tény hogy kompakthoz és korához mérten nem egy könnyűsúlyú versenyző, a BMW-s minőség és hangulat megvolt az anyaghasználatban és összeszerelésben (ennyi kilométer után sem zörgött benne soha semmi), alacsony üléspozíció is pipa, amit sokan szeretünk de sokan utálunk is, csendes volt autópályán és volt benne elég erő.










8# meg én sem várnám. 200 ezernél akartam cseréltetni, de azt mondta a szerelő, annyira egyben volt még, hogy küldjem vissza a felújítottat.
Németeknél elvileg az ilyen belenyúlásért kivonják, nem tudom mikor vezetik be magyaroknál is, ezért nem vagyok a híve.
Jó az N47… Lánccsere 250-300ekm között, valamint ekkor a magasnyomású pumpát nem árt ellenőrizni. A 118d-ben 540ekm volt mikor eladtam, igaz tekerve volt, így az órában csak 350e volt, ez utólag derült ki a dsc memóriából (azt elfelejtették manipulálni). Láncot cseréltem, kuplungot és üzemanyagrendszert (ledarálta a pumpát— de szinte az összes mai dízelben ugyan ez a bosch cp4 van)
Csapágy gyári :) dpf-et cseréltem. Többi kopó és 5l !MÉRT! körüli fogyasztás, nem himihumi bc találomra :)
Az M47-esem 6 alatt a világért sem akart fogyasztani…
A mostani egy újabb 3-as, szintén N47, 340e valós km és minden gyári. Most lesz majd egy tervezett megelőző szerviz: lánc, csapágy, olajpumpa, minden tömítés, generátor, önindító felújítás, stb.. 2 millió, de valószínűleg 10 évig (300ekm) nem nagyon kell piszkálni. Mennyi is egy szíjas vezérléscsere? 200-300e alatt nemigen cserélnek cr-ben, és az 4-5 év vagy 80ekm maximum és mèg máshoz nem nyúltál. Ez is 1 millió az adott km-ig. Ha nem bír vagy akar valaki költeni ennyit egy autóra az vegyen régi Suzukit…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!