Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Országúton előzés közben...

Országúton előzés közben szokás dudalni?

Figyelt kérdés

Ma előzni akartam egy autót kb 120 ig gyorsultam már a seggébe voltam erre rám húzza a kormányt és lassított majdnem belementem én fékeztem ő meg ki rántotta a kocsit az út jobb szélére és elfertem mellete.

Most vagy el aludt vagy egy katyut akart ki kerülni vagy nemtudom.

Arra gondoltam hogy legközelebb előzés közben nyomok egy rövid dudát hogy az előttem lévő észlelje , hogy előzőm. Ilyet szokás csinálni? Hogyan reagálnak rá?


2023. máj. 24. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzés megkezdése előtt lehet hangjelzést adni amit éjszaka a fényjelzés helyettesíthet.


Ebben az esetben indokolt is lett volna mert balesetveszélyes helyzetet csinált a másik kocsi sofőrje.


Én nem dudálok előzés előtt ha tudom hogy könnyen fog menni viszont ha szemmel láthatólag a világát nem tudja akkor egy-két rövidet szoktam. Persze olyankor visszadudálnak mert ostobák.

2023. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A görögöknél nagy divat,hogy dudálnak előzési szándék jelzéseként.
2023. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha valaki ramdudalna mikozben eloz nem engednem hogy megelozzon sorry
2023. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
#3 akkor szerintem törd ketté a jogosítványod de előtte néhány jogszabályt olvass el.
2023. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, azt hitte, így segít előzni?? Én pl. nem érteném, mit dudálsz. De itt indokolt, mert baleset is lehetett volna.
2023. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
100%

"Ilyet szokás csinálni?"

Attól függetlenül, hogy a KRESZ megengedi - Magyarországon nem szokás.

"Hogyan reagálnak rá?"

Várhatóan nem értik majd, hogy minek dudálsz.

Békésebb megoldás, ha a szokásosnál kicsit előbb kiteszed az indexet. És mindig tompítottal közlekedsz, ha nem erős a DRL-ed. Vagy nincs.

2023. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás, ha rám dudálnak, egyből szétnézek a műszerfalon, hogy mit rontok el, esetleg nem vagyok kivilágítva, vagy hülyeséget csináltam-e. KERSZ szerint szabad, ha valaki nagyon vaksi, motorosoknak javasolják is, Ázsiában pl. a dudálás nem azt jelenti, hogy "anyád", hanem azt, hogy "figyelj, jövök". Én speciel nem dudálok, csak ha valaki nagyon életveszélyes helyzetet csinál, de gyalogosra meg biciklisre még akkor sem, mert amíg nem zavarom meg a dudálással, még ha hülyeséget is csinál, legalább kiszámíthatóan teszi. De ha valakinek a mozgásán látom, hogy hülyeségre készül, nem figyel, indexet nem fog használni, de valószínűleg ki fog vágódni elém, akkor azért rajta tartom a gombon az ujjam, és ha elkezdi a hülyeséget, akkor nyomom neki. Más hülyesége miatti vészfékezés közben reflexből dudálok, de elismerem, hogy ezeket el is lehetne engedni - biztos én is csináltam régen (meg talán most is) sok hülyeséget, amit mások oldottak meg adott szituációban, de a duda jó módja annak, hogy legalább utólag elgondolkoztassa a másikat, miért kapta a dudát.
2023. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak nagyon ritkán, akkor szoktam egy rövidet, ha az előzött jármű sávtartása bizonytalan és félő, hogy nem vett észre.


Az átlag paraszt nem ismeri a kreszt, és mivel nem szoktak dudálni előzéskor, így azt fogja hinni, hogy leanyáztad vagy azt hogy valami gond van az autójával.

2023. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem szokás. Itt általában agresszióként értékelik.

De hova olyan sietős, hogy a 90 nem elég?

2023. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
90 nekem elég de ha valaki 80 al työtyörészik előttem akkor én max 75 el bírók menni
2023. máj. 25. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!