Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárilag turbós autót turbó...

Gyárilag turbós autót turbó nélkül használt-e bárki is huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból, csinált-e már valaki innen olyat hogy egy gyárilag turbós autót turbó nélkül használt? Akár azért mert a turbó elromlott, ezért ki lett szerelve. De ha bármi más miatt is, írjátok le tapasztalataitokat!

- Milyen autó volt milyen motorral?

- Mennyivel volt rosszabb a teljesítmény?

- Legális-e így közlekedni, műszakin átmenne-e?


Köszi, csak kíváncsi vagyok ezért jutottak ez a kissé furcsa kérdések eszembe.



2023. máj. 24. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
És a helyére mit teszel? :D :D :D
2023. máj. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
Tudod hogy működik egy turbós autó?
2023. máj. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer elszállt a töltőnyomás, gázadásra azonnal lefulladt. Alapjáraton lehetett vele közlekedni, természetesen így nem használtam huzamosabb ideig.
2023. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dízelautónál előfordult, hogy vész módba rakta magát, ilyenkor olyan keveset fecskendez be, hogy a turbó relatíve nem tölt semmit. Értelem szerűen alig megy mellette. De fizikailag elég nehéz lenne összehozni, mivel a leömlőre kell tenni valamit, vagyis kb semmi értelme nem lenne, mert amennyi pénzből gyártasz rá egy egyedi kipufogót, felújítasz egy turbót.
2023. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyet senki nem csinál!
2023. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.es, nem tudom, elmagyaráznád miért nem lehet?


2.es, igen, de azt hittem ez lehetséges. Elmagyarazánád miért nem, és mi történne ha a turbó nem lenne ott?


3.es, kíváncsi sem lehet az ember?

2023. máj. 25. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiszereled a kipufogósor alól a csiguszt, akkor ott lesz vége a kipuffrendszerednek. :D


Meg a szívórendszernek is..


Volt már amúgy hogy úgy turbosítottam autót hogy a motorját szívóként járattam be, de akkor még a szívó kipuffrendszere, és szívórendszere volt összerakva. aztán bejáratás után, komplett kipufogó le, a levegőrendszert, meg a turbo olajzási + hűtési rendszerét is megkapta, meg a csövezést, intercoolert mindent.. ráment egy hetem. :D

2023. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!