Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekimentem egy műanyag kukának...

Nekimentem egy műanyag kukának, ettől megkarcolódhatott az autó?

Figyelt kérdés
Tolatásnál mentem neki egy műanyag kukának(az a nagyon nagy fajta, nem az 50literes). Ahogy leellenőriztem az autót elég karcos volt a hátulja, mint amikor egy másik nekimegy. Viszont nagyon lassan tolattam és egyenesen mentem neki a kukának, úgyhogy nem tudom eldönteni hogy én karcoltam-e meg vagy már előtte is ott volt. Tudom látatlanban elég nehéz ezt eldönteni, de szerintetek tényleg meg tudja karcolni egy műanyag kuka ha nagyon lassan megyek neki?

2023. máj. 13. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Erre pontos választ így nem lehet látatlanban adni, az autó pillanatnyi sebességétől, az impulzusnyomaték nagyságától az ütkötés során kölcsönhatásba került anyagok (autó és kuka érintkezési pontjánál) fizikokémiai tulajdonságától, környezetet jellemző termodinamikai állapotjelzőktől függ.


Ezek pontos specifikálása nélkül csak annyit lehet válaszolni a kérdésre, hogy: igen, van rá nem elenyésző valószínűség, hogy az ütkötés következtében karcolódott meg az autó.

2023. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, de a többi autós is csinálhatta a Tesco parkolóban. Egy szóval szard le. Pár karc teljesen természetes az autón.
2023. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem a saját autóm hanem édesapámé, nem találkoztam még vele azóta, de muszáj lesz megkérdeznem hogy ő tud e valamit a karcról. Hangja egyébként egyáltalán nem volt, csak egy nagyon halk puffanás, úgyhogy szerintem nem én voltam, de kizárni sem akarom
2023. máj. 13. 00:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem horpadt be, légy nyugodt. Azért említsd meg apádnak, de sztem nem lett baja.
2023. máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MGéza ***** válasza:
Nagyon halk puffanás? Beletolattál? Eleve akkor nagy felületen oszlott el az ütközés energiája, a karcok pedig általában súrlódás, tehet valamilyen módon oldalról elkapott, érintet, egymáson elmozduló felületek miatt keletkeznek. Legvalószínűbb hogy semmi baja.
2023. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És miért nem nézed meg???

Hát egyszerűbb lenne mint egy kérdést kiírni.🙈🙈🙈

2023. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem apukámat, kiderült hogy nem én voltam hála istennek.
2023. máj. 13. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Juj de jó!

Már annyira aggódtam........a kukáért. 😆

2023. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!