Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény a 2017/2018-as...

Mi a vélemény a 2017/2018-as (Facelift) Skoda Octavia 1.4 TSI-ről?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, a 4.5 - 5.5 millió közötti árkategóriában nézelődők. Jelenleg egy szedán BMW E90-et használok, ami szűkössé vált, a babakocsi pl nem fér el a csomagtartóban.


A BMW mellé szeretnék egy családiasabb autót. A fenti Skoda, vagy a jónéhány évvel idősebb Mazda CX-5 (2013-2024) között próbálok dönteni. Mindkettő benzines. A Skoda mellett a 4-5 év előny szól, de nem tudom mennyire megbízható az 1.4 TSI (150 ezer km alatti futásteljesítmény), illetve mennyire problémás egy 10 éves CX-5.


Melyik lenne az ésszerűbb döntés?



2023. ápr. 8. 07:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A Mazda természetesen 2013-2014 közötti
2023. ápr. 8. 07:56
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Megveheted nyugodtan. A beltér, futómű nem BMW minőség, de családi autónak ideális. Az 1.4 TSI jól megy, takarékos, és megbízható.
2023. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Mi fogott meg a skodában?

Kívülről és belülről sem szép.


A cx5 pedig suv, nem egy kategória a kettő, de belülről szintén semmi extra.


Arról nem is beszélve hogy a SUVok drágábbam, mint egy kombi.



Ha mindenféleképp ők az opciók, akkor cx5 2.0i motorral. Tartósabb, mint a másik.


De egyébként van sok jó autó 5,5 millió Ft-ig.

Egy élvezetes családi autó lehet pld C5 exsclusive felszereltséggel, motorpaletta is széles, 1.6, 2.0, 2.2, 3.0, amik elég jól is sikerültek. Kényelemre ezek közül veri mindet.

De egy Megan 4 is pofásabb, mint pld a Skoda. És ebben az ár kategóriában LED fényszóróst is kapsz. 1.6, 1.33tce, 1.5 dci

Vagy egy Talismán, 1.6 dci, 1.5 dci, 1.6tce.. mind jó motorok.


A faceliftes Focus is nagyon jó, szerintem jobban néz ki, mint a skoda.

De ezek mind kombik, szándékosan nem a SUV-al hasonlítom össze.



SUVok közül jó a cx5, de ha már autót veszel, nem jobb egy komfortosabb? Persze, a modern vezetés támogató rendszerek benne vannak, talán a 10 éves cx5-ben kevesebb. Azt jó ha számításba veszed, hogy a SUV alapból drágább lesz, elég csak a gumikat nézni. Mivel a SUV a mai divat, ezért rajta van mindenen a felár. elég egy gumit megnézni.

2023. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

#3 Miért kell minden kérdés alá egy öntelt idióta, aki szerint csak az ő ízlése számít és minden más vélemény helytelen?


Neked a retkes bontószökevény franciák tetszenek. Neki nem. Fogadd el, lépj tovább.

2023. ápr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Tanácsot kért. Meg is kapta.

Engem hidegen hagy mit választ. Csak egy jó tanács szétnézni a francia s Ford piacon.

A vw konszern motorjai közül még mindig a dizelek a legjobbak. Ebben az évjáratban a 1.6 TDI és 2.0 TDI a legjobb motorok közt szerepel. Míg a tsi kanyarba sincs ezekhez képest

2023. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A franciákat alapból kizártam, azok soha nem tetszettek és nem is vonzottak egyáltalán. A BMW előtt egy MK3-as Ford Mondeom volt, az is elég fapad, ráadásul a durva olajfogyasztás miatt viszonylag 150 ezer km-nél motorgenerál kellett. A Ford sem jött szóba.


A Skoda az életkora, a mérete, az elterjedtsége miatt került képbe. Viszonylag fiatal és 150 ezer km alattiból is vannak ebben az árban. Az automata váltótól tartanék, de egy manuálissal kiegyeznék. Az 5 ajtós kivitel tetszene. A minimalista kialakítás nem hátrány, a BMW mellett pedig főleg. A megbízhatóság lenne az elsődleges szempont és a tágas csomagtér.


A CX-5 más kategória, tudom jól. Nem konkrét kategóriát keresek, hanem megnéztem, hogy az általam preferált márkák közül ebben az árszegmensben mi érhető el. A Mazda 3 kicsi, a Mazda 6 kombiban nem tetszik, 4 ajtósban nem lennék előrébb, a CX-5 használhatónak tűnik, de nem tudom, hogy egy közel 10 éves autó ér-e ennyit és mennyire megbízható ennyi év után.


Leginkább városon, illetve 100 km-en belül használom, számomra a benzin az opció.


Köszönöm a tanácsokat. Ha több pénzem lenne erre, akkor VW Arteon lenne az egyértelmű választásom. De arra sajnos nincs keret 😂

2023. ápr. 8. 09:01
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Ebből az évjáratból már nyugodtan lehet TSI-t venni, nagyon megbízhatóak!

Az Octavia egy baromi tágas autó, minőségben azért nem lesz ott mint az E90, de egy nagyon jó kis autó, bátran megveheted. Esetleg nézz körül még a 7-es Golf kombik között. Egy icipicit szűkösebb (ígyis minden belefér, ebben biztos lehetsz), de jobb a minősége és a futóműve.

2023. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is!
2023. ápr. 8. 11:04
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

#3 Megane… persze, az 1.3 romhalmazzal aminek már kis km-nék injektor problémái vannak, kis km-rel elszaródik a kuplung, és recseg ropog a futóműve.

Amúgy skodát vennék, az ízlés relatív, viszont korszerűbb és abszolút jó technikailag.

2023. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel az új TSI-kkel már nincs gond, vedd nyugodtan.

De azért előtte próbáld bele a babakocsit, meg menj vele egy kört, lehet csalódni fogsz a BMW után (pedig nem vagyok BMW-s)

2023. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!