Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ilyen drága a Volkswagen?

Mitől ilyen drága a Volkswagen?

Figyelt kérdés

Itt egy példa hogy milyen árkülönbség van egy Passat és egy Mondeo kombi között.

Passat: [link]

Mondeo: [link]


A Mondeo fiatalabb és fél millával olcsóbb.

Az nyilvánvaló hogy a Volkswagen nem luxusautó, mint a Mercedes de akkor mi benne a drága? Mivel magyarázzátok azt hogy a Volkswagenek drágábbak mint pl a Fordok vagy az Opelek?


2010. okt. 7. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
me drága német szar.
2010. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, de szerintem a Mondeoval jobban járnál.
2010. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Túl vannak árazva, bármely árkategóriát nézed.

Régebben én azzal magyaráztam, hogy ezek az autók (VW) voltak azok mik megtörték a keleti autók egyeduralmát, és a többség volkswagenre vágyott.

Nevetségesen drágábbak és nem jobbak, nem olcsóbbak az alkatrészek, és nincs velük kevesebb baj.

nekünk volt '91-es passatunk, motor csere, pár év múlva hengerfejezés.

Munkatársak közül többen is használnak/tak vw-ket.

Mindig van valami kis nyűg vele, de a régebbi vw dízeleknél gyakori gond volt a hengerfej tömítés csere (jó esetben) még is istenítették őket. És nem csak akkor ha hajtották őket.

Szerintem a VW tulajok túl sokra tarják az autóikat, vagy túl sokat költöttek rá, és minél kisebb bukással akarnak kijönni belőle. Szerintem nem lehet már túl nagy különbséget tenni az egyes márkák között. Ha bárki most hasonlítgatni akar, akkor maradjunk egy árkategóriában.

Amikor az 1-es mondeomat vettem 550ezerért, (1.8 benzin, klíma, elektromos ablak-tükör, abs, légzsák.), akkor nézegettem ventokat is, Drágábbak voltak 1-200ezerrel és fapadosak, vagy öregebbek, de szintén fapadosak, és igaz, hogy már lecseréltettem a sárvédőíveket mert rozsdásodtak, de mutasson nekem valaki egy min.14-15 éves vw-t ami nem rozsdásodik.

Egy szóval semmivel se jobb, és mivel jóval drágábban adják hagyni kell a fenébe.

2010. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ez a Passat még jó áron is van :D
2010. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok most autót venni, nem azért kérdeztem.

Érdekel hogy miért ilyen drága. Az Audi árával vetekszik, néha még egy árban is vannak de én az Audit többre tartom mint a Volkswagent.

2010. okt. 7. 20:09
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk én kifizetném azt a fél milliót pluszba a Passatért. Ezek gyárilag galvánkasznisok, szoval ha nem voltak rommátörve, akkor soha nem fognak rohadni (lásd idősebb korosztályba Audi 80 B3, ezekből 10-ből 1 ha rohad, az is azért m törve volt, és gányul lett megcsinálva). Meg a Passat az pont olyan méret, h nincs helyszűkébe a benne ülő, de azért városba lavírozni se nagy. A Mondeoból meg már a legelső is olyan volt mint egy hajó.
2010. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ki nem fizetnék fél milliót azért, hogy 10 év múlva ne legyen rajta egy két rozsdafolt, addigra egyik autó se fog szinte semmit érni a kettő közül sőt egy árban is lesznek, akkor meg bosszantani fog az a plusz félmilka amiből most valami használható cuccot vehetnék.
2010. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kinek mi...Mondjuk szerintem ez a mondeo is elég szélsőségesen lett kiválasztva, m nyilván nem annyit ér egy kiszakadt ülésű, esztétikai hibás, mint egy viszonylag normális állapotba lévő.

[link]

2010. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Nekem nem az álom autóm a VW, de még is jobb, mint egy Ford vagy egy Opel, de ezt a vasárnapi autósok honnan is tudnák, csak írják a sok kritikát:) Én napi rendszerességgel 100-1300 km-t autózok és tökéletesen meg vagyok elégedve a 8 éves Polommal. A árarányokat pedig úgy érdemes összehasonlítani, hogy az állapota is hasonló, meg felnis és felni nélküli stb.
2010. okt. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

napi 100-1300(ezerháromszáz)km az érdekes, amúgy én se a semmibe beszélek, hogy szar a vw egy fillért nem ér meg (igen tapasztalat, és nem, nem rossz széria!) de azért menjen csak a lepontozás. Meg amíg valakinek VW-ja van annak addig az az autó és azt szereti amíg nem használt hosszú távon mást meg az ember azt az autót nem szívesen fikázza le amilyen éppen van ezt megértem.

Az az igazság, hogy az ember fél már ide bármit is beírni, mert ha kevés a pontja mert lepontozzák ez esetben a Volkswagen fanok akkor meg azért nem hisznek neki.

2010. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!