Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közeljövőben szeretnék...

A közeljövőben szeretnék autót vásárolni és ebben szeretném a tanácsotokat kikérni. Ajánlanátok nekem olyan kocsit ami megfelel a kritériumaimnak?

Figyelt kérdés
Lehetöleg 4-5 ajtós, legyen benne klima, jobb esetben ABS és légzsák, motor terén benzin vagy dizel de ha dizel akkor csakis turbós max 2ezer köbcentiig. Benzinből szintén. Aránylag jol menjen de ne egye meg a fejem. Hosszu távon használnám és lehetöleg ne legyen drága a fenntartása. Mindezt kb 550ezer Ftból tudnám finanszírozni. Lehetetlen szeretnék? Válaszoljátok meg ti.
2010. okt. 5. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Üdv.

Kritériumaidjan megfelelő autót itt megtekintheted, és ehhez hasonlóak közül válogathatsz: [link]

Ez egy PEUGEOT 406 2.0 HDi, ami teljes mértékben megfelel az itt felsorolt kritériumaidnak.

2010. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

1.9TDI Audi 80 v. B4 Passat Variant.

[link]

[link]


[link]

[link]

2010. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ha olcsó fenntartásút szeretnél akkor dízel kilőve. Lehet kevesebbet fogyaszt, de szervizelni drágább, az olajcsere sűrűbb pl. és ha vmi nagyobb hiba van, akkor lehet jó mélyre nyúlni abban a bizonyos zsebben.

Amiben megvan a klíma és az abs is az pl a mondeo. Nagy hajó, kényelmes, biztonságos. Motorban 1,8 vagy 2,0. Alkatrész jó áron van hozzá bontóból.

2010. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1,9-es tdi vw vento vagy golf. Nekünk vento van nagyon jól megy igaz már van egy pár éves de nem kerül sokba és jól is néz ki nem eszi meg az 5 litert 100-on.

Én csak ajánlani tudom!

2010. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Túl nagyok az igényeid, én nem javaslom ezt, ha az egészre csak 500 ezred van, nameg ennek a fentartása sem kevés pénz..


Havi sziten csak a tankolása fog egy huszasodba kerülni ha napiszinten mész vele legalább 50 kilométert!


A biztosítást meg nem úszod meg 30 alatt negyedévente az első évben . Az átiratás meg legalább egy százasodba fog fájni ha nem többe!! Abs turbó, csupa kis vicik vacak felesleges kütyű csupa hibaforrás amit marha költséges javíttatni


Megér ez ennyit neked?


Nem lenne jobb egy sík egyszerű autó elsőnek kevés köbcentivel és pár literes fogyasztással?


Ha igen, akkor Nézd meg a Daihatsu-kat!!


Nekem már volt Fiatom, Citroenem, Suzukim, de mind közül ez a legegyszerűb karbantartás szempontjából a leggazdaságosabb, és a legmegbízhatóbb!!


Tévhit, hogy a nagy kocsi biztonságosabb!

Tévhit, hogy jobban gyorsul, mert a nagyobb motorhoz nagyobb öszsúly is párosul.

Max annyi, hogy nagyobb motorral nagyobb a végsebesség is, de városban sehol sem mehetsz 180 nal, sok heylen még autópályán sem..


Továbbá egy könnyű autóval nem ragadsz be sehol sem mert még a sártengeren is elcsónakázik!

Plusz ha valahol lerobbannál akkor nem kell 3 ember hogy le tudjanak tolni az útról!

2010. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként mega Citroenem klímás volt..


Tod mit csinála klíma nyáron az 50 fokban?

Párásít mint az állat de nem fogja lehűteni neked a 70 fokos szélvédőt, ráadásul nem győzöd majd utántöltetni mert állandóan kimegy belőle a gáz egy töltés meg 8-12 ezer ft!!


Egy kis autó hamarabb szellőzik ha letekered az összes ablakot, ha meg állsz akkor szállj ki belőle, vagy építs be egy szoba ventilátort a hátsó ülés fölé aztán egy 220 voltos inverterről hajtsd meg..

2010. okt. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
01.09 meg kellett volna kerestetned a rést ahol elszivárog a gázod. Amúgy nekünk csak klímás autó van a családban, nagyon hamar lehűtenek és ha nagy ritkán beülök olyan mellé, akinél nincs klíma, az tök szar. El ne hidd, hoyg csak párásít, ez egy LOL.
2010. okt. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem tévhit, hogy a nagyobb autó biztonságosabb és bizony a nagyobb motor se arra való h 180-al száguldj vele, hanem szintén olcsóbb fenttartani, mert nem pörgeted annyira ... egész más ám egy 2,0-s motor, amivel szépen kényelmesen, alacsony fordulattal elmész mindenhol, mint egy 1,1 -es kis vacak, amit már 90-nél szétpörgetsz és zabálja az olajat, úgyhogy én nagyobb autót, nagyobb motorral javasolok, és pontosan az a tévhit, hogy ez drágább fenntartású lnnne !!


Az igaz, hogy benzinest vegyél, mert ha dieselnél meghibásodik valami, akkor fizethetsz ám rendesen ...


És típusra én nagyon tudom ajánlani az Opelt, igénytelen, és nagyon jó ár/érték -arányú autó, kiváló minőségű, strapabíró, jó futóművel, jó motorral és olcsó alkatrészekkel. Sőt azt mondanám a német piacról a legjobb ár/érték -arányú autó.

2010. okt. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

500 ezer körül a kritériumoknak megfelelő kocsit csak Passatot, Mercit, Audit kapsz de ezek már jóval 15 éven felüliek.

Szerintem inkább keress egy kisebb kocsit pl.: VW Golf III., Seat Cordoba, Ibiza ezekből is inkább ha lehet dízel ezekben egész jó kis dízel motor van.

Sztem ezek közül válogass!

2010. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2010. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!